برای انتخاب باغ عروسی باید به نکات مهمی توجه کنید . در این مقاله به این نکات اشاره میکنیم :

 

ظرفیت مناسب با تعداد میهمانان

در زمان انتخاب باغ برای عروسی حتما فصل برگزاری مراسم را در نظر بگیرید . به این معنا که اگر فصل زمستان اقدام به برگزاری عروسی میکنید حتما باید سالن مورد نظر شما دارای ظرفیت کامل برای چیدمان ، فضای رقص ، میز شام نزدیک یا داخل سالن ، فضای مناسب برای تعویض لباس و فضای مناسب برای پذیرایی توسط مهمانداران باشد . در برخی موارد مشاور برگزاری جشن به اشتباه و با تخمین نامناسب فضا برای تعداد میهمانان یا در نظر نگرفتن تمامی موارد لازم برگزاری مراسم را با مشکلات فراوان روبرو میکند .

اگر هم مراسم شما در فصل تابستان و هوای مناسب است سعی کنید باز هم این نکات را در نظر بگیرید . البته ممکن است بخشی از چیدمان صندلی برای میهمانانتان را مایل باشید که در فضای باز انجام دهید که این موضوع ممکن است در جشن شما را دچار مشکل کند . چراکه پیش بینی شما این بوده است که تعدادی از میهمانان را در فضای باز بگنجانید ولی در عمل میبینید که تمامی میهمانان مایل هستند نزدیک همگان باشند و دسترسی مناسب به پیست رقص داشته باشند و در واقعیت ممکن است با کمبود فضا برای میز و صنندلی در سالن اصلی روبرو شوید .

 

دسترسی و آدرس مناسب

یکی از مشکلاتی که ممکن است میهمانان شما برای رسیدن به جشنتان داشته باشند آدرس است . البته به لطفا فضای مجازی و نرم افزارهای ارتباطی مثل واتسپ یا گوگل مپ این مشکلات کمتر شده است ولی کماکان در برخی از باغ تالارهای اطراف تهران شاهد مشکلاتی هستیم . 

عدم وجود پلاک خوانا در شب ، عدم وجود تابلوی مناسب برای معابر یا باغ تالار ، خیابان های خاکی منتهی به باغ تالار که در فصل زمستان با آمدن باران واقعا نامناسب برای عبور میشوند و از این دست موارد مشکلاتی هستند که باید در زمان انتخاب باغ تالار در نظر بگیرید .

 

 پارکینگ مناسب

داشتن فضای پارک مناسب و در دسترس میهمانان برای انتخاب باغ تالار یک گزینه ی مهم است . تعداد محدودی از باغ تالاری اطراف تهران هستند که پارکینگشان کمی از ورودی سالن فاصله دارد . علاوه بر مشکلات عمومی این موضوع مطمئن باشید در فصل زمستان یا هوای سرد و بارانی پاییز تاثیر آن دوچندان خواهد شد .

 

داشتن سیستم تهویه و هوای مناسب

سرد بودن سالن در زمستان تا زمان تجمع تعداد زیادی از میهمانان مطمئنا آزاردهنده است . یا گرم بودن سالن در فصل تابستان که بسیاری از باغ سالنها با این مشکل روبرو هستند از مواردیست که در زمان انتخاب باغ عروسی باید به آن توجه کنید و حتما در زمان برگزاری یکی از مراسم ها این موضوع را به دقت بررسی کنید .

 

قیمت و هزینه ها

به یاد داشته باشید که در زمان عقد قرارداد تمامی هزینه های باغ تالار عروسی خود را دانسته و بر اساس بودجه ی خود انتخاب درستی داشته باشید . برخی از باغ تالارهای اطراف تهران هزینه هایی دارند که از مبلغ ورودی باغ جداگانه محاسبه میشود . برای مثال سیستم نورپردازی پیست رقص یا کف ال ای دی ، نورپردازی ویژه برای محوطه و فضای باز یا تزئینات خاص میتوانند از این دست موارد باشند .

 

برای انتخاب منوی شام در مراسم عروسی باید نکاتی را در نظر بگیرید که در این مقاله به آن میپردازیم . البته توضیحات این مقاله در مورد شام سلف سرویس است و در مورد غذاهای دیس پرس در مقاله ای جداگانه به آن خواهیم پرداخت .

 

سلف سرویس

از آنجا که میزبانان مراسم علاقمند به داشتن تنوع غذایی برای جشن عروسی خود هستند مجبور به سرو شام بصورت سلف سرویس میباشند . در شام سلف سرویس نکته مهم این است که باید به تعداد میهمانان برنج در هرنوع که انتخاب کرده اید وجود داشته باشد . 

برای مثال وقتی 200 نفر میهمان دارید باید 200 پرس برنج در میز شام وجود داشته باشد . معمولا نزدیک به 40% از غذا در بخش اول روی میز شام آماده سرو شده و سپس با حضور میهمانان و مصرف آن ، شِف های غذا شارژ میشوند . معمولا در شام سلف سرویس نیمی از مقدار برنج ها بصورت باقالاپلو و نیمی دیگر بصورت پلوی سفید پخت و سرو میشود . حال اینکه پلوی سفید و مرغ با چه تزییناتی شامل زرشک پلو ، شیرین پلو ، مرصع پلو یا آلبالوپلو سرو شود به سلیقه و انتخاب شما بستگی دارد . 

نکته : معمولا آلبالو پلو باید با گوشت کوفته ریزه و آلبالوی تازه یا منجمد طبخ و سرو شود . 

نکته : معمولا مرصع پلو باید با فیله مرغ و بصورت طبخ زعفرانی باید سرو شود .

نکته : برای باقالاپلو اگر از گوشت گوسفندی استفاده میکنید یا سفارش میدهید باید مطمئن باشید که به ازای هر پرس حداقل 200 گرم گوشت داشته باشید و در واقع وزن استخوان جزو وزن گوشت محاسبه نشود .

 

انواع کباب ، خوراک یا خورش

این موضوع را در نظر بگیرید که اگر شام شما فقط همان برنجهایی که در بالا نوشتیم ( با احتساب گوشت و مرغ ) باشد ، هم از نظر تنوع انتخاب درستی نکرده اید و هم با توجه به تنوع پلوهای سفید باز هم شما در اصل 2 نوع غذای اصلی دارید . 

پس به فکر اضافه کردن کباب ، خوراک یا خورش به منوی خود باشید . اولین توصیه ی ما اضافه کردن جوجه کباب است . حداقل 50% جوجه کباب برای هر نفر در نظر بگیرید . 

نکته : عددی که در جاهای مختلف برای جوجه کباب میبینید همان مقدار از هر سیخ است . یعنی 50% جوجه کباب به معنای نیمی از هر سیخ برای هر میهمان است . 

نکته : به وزن جوجه کباب در هر سیخ توجه کنید . اینکه 100% جوجه کباب داشته باشید از یک سیخ 100 گرمی با اینکه 50% جوجه کباب داشته باشید از یک سیخ 200 گرمی به یک معنا هستند . پس گول مقدار درصد را نخورید و به وزن هر سیخ توجه کنید . یادتان باشد حدود 130 تا 170 گرم جوجه کباب برای هر نفر به معنای 3 الی 4 تکه با اندازه معقول و مناسب است . 

بعد از جوجه کباب به شما پیشنهاد میکنیم حداقل یک نوع خورش برای میز شام خود در نظر بگیرید . وقتی شما غذاهایی را به منوی برنجی خود اضافه میکنید تقاضا و ترافیک درخواست آنها را کم میکنید و این موضوع سبب میشود که غذای شما به میزان کافی و عادلانه تری توزیع شود .

اولین خورشی که پیشنهاد میشود خورش فسنجان است . ترش یا شیرین بودن آن با توجه به سلیقه ی شما طبخ خواهد شد . 

نکته : مقدار حجم خورش ها در شام سلف سرویس با پرس رستورانی فرق داشته و کمتر است . یعنی وقتی شما 200 نفر میهمان دارید به میزان 200 پرس خورش به حجم سلف سرویس برای شما تدارک دیده میشود . پس تصور حجم خیلی خیلی زیادی از خورش نداشته باشید . نکته مهم این است که استانداردهای غذای سلف سرویس در گذر زمان ضامن مقدار کافی برای غذای شما خواهد بود .

میتوانید به جای خورش از خوراک هم استفاده کنید ولی در اولین گزینه ما خورش را پیشنهاد میکنیم . خاطرتان باشد وقتی خورش به منوی شما اضافه میشود مقداری از پلوی سفید شما بصورت زعفرانی روی میز شام گذاشته میشود .

 

اضافه کردن موارد بیشتر

حال که منوی اولیه ی شام شما بصورت سلف سرویس تکمیل شد با توجه به بودجه ی خود به سراغ کباب های اضافه تر بروید . اولین گزینه که با ذائقه و میل میهمانان ایرانی همخوانی دارد کباب کوبیده است . حداقل 70% کباب کوبیده در نظر بگیرید . مقدار کمتر از آن موجب تقسیم کم و ناعادلانه خواهد شد . پس سعی کنید یا اصلا کباب کوبیده اضافه نکنید یا حداقل 70% در نظر بگیرید . 

داشتن خوراک های بیشتر یا خورش های متنوع تر به زیبایی شام شما افزوده خواهد کرد . ولی این تصمیم را بر اساس بودجه ی خود و نظر مشاورتان بگیرید . 

 

غذاهای بریان شده

غذاهای بریان شده مثل بره درسته را به ازای هر 100 نفر یک راس باید در نظر بگیرید . بررای مثال اگر 180 نفر میهمان دارید 2 عدد بره لازم دارید . با توجه به هزینه ی زیاد گوشت این انتخاب باید بعد از سامان دهی به نیازهای اولیه در مراسم باشد . 

شیرماهی یا بوقلمون هم به ازای هر 50 نفر میهمان یک عدد باید در نظر گرفته شود . 

 

غذاهای تزئینی و اردور ها

اگر علاقمند به داشتن میز غذاهای ایرانی مثل دلمه ، کوفته و غیره هستید یا اینکه میخواهید از میز مزه جات مثل فینگرفودها ، ساندویچ های کوچک یا کباب ترکی در شام جشن خود استفاده کنید باید بدانید که این موارد جزو غذاهای اصلی شما نباید محاسبه شود و این ریسک را هرگز نکنید که با داشتن یک میز دلمه یا کوفته از حجم سایر غذاهای خود کم کنید . غذاهای اولیه و موارد لازم را در اولویت قرار دهید .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

in

64aparat

طراحی شده با علاقه بسیار توسط تشریفات بزرگ آریان