تشریفات مجالس

تشریفات

تشریفات واژه ایست که در سالهای گذشته رنگ و بوی بیشتری به خود گرفته و در بخش های مختلف برگزاری جشن ها بویژه جشنهای عروسی و مجالس نامزدی و غیره نمایان شده است . تشریفات در لغت به معنای آداب و رسوم خاص در پذیرایی‌های مهم و رسمی میباشد . آداب و رسوم بکارگرفته شده در جشنهای عروسی و غیره در ایران در نژاد های مختلف بسیار متنوع بوده و در قومهای مختلف آداب و آیین های متفاوتی را شاهد خواهید بود . تشریفات مجالس یا تشریفات عروسی که امروزه در بین جوانان پررنگ تر شده و از اقبال بیشتری برخوردار بوده هم از قاعده تنوع جدا نبوده و امروزه شاهد تشریفات و آداب رسمی تر و بیشتری در جشنهای عروسی نسبت به سالهای قبل هستیم . تشریفات در مبحث مجالس شامل قسمت های مختلف : تشریفات مجالس ، تشریفات عروسی ، تشریفات لوکس و تشریفات با قیمت مناسب میشود .

برای انتخاب بهترین تشریفات عروسی و بهترین تشریفات مجالس تهران لازم است به نکاتی توجه کنید که منجر به انتخابی درست بشود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت . تشریفات در مراسم عروسی و جشنها شامل بخشهای مختف مثل شام و غذای عروسی ، تزئینات و دکورهای لوکس ، جایگاه عروس تشریفاتی و لوکس ، تزئینات مسیر ورودی میهمانان ، تزئینات محیط مراسم ، تشریفات ویژه در گل آرایی و نورپردازی ، تشریفات ویژه در ماشین عروس ، تشریفات خاص در برگزاری ، تشریفات لوکس و خاص در تزئینات و دیزاین مجالس و غیره میباشد .

در تشریفات آریان ، به آنچه که شایسته ی میزبانی و میهمانی ایرانیست پرداخته ایم و سعی کردیم در حفظ آداب تشریفات در مجالس عروسی همواره کوشا باشیم . در بخش های مختلف تشریفات شامل تشریفات لوکس به طراحی و دیزاین عروسی با بهترین و جدیدترین جزئیات و اکسسوری های موجود میپردازیم . در بخش تشریفات خاص در باغ عروسی و باغ تالارهای لوکس و زیبا و همچنین اختصاصی نیز تشریفات آریان علاوه بر باغ اختصاصی خود ، با سایر باغ تالارهای خصوصی داخل تهران و حومه شامل ، باغ عروسی در گرمدره ، باغ تالار عروسی در شهریار ، باغ تالارهای عروسی در لواسان و همچنین اجاره سالن اجتماعات برجها برای عروسی را به مراجعین خود ارائه خواهد کرد . در بخش تشریفات شام عروسی ، با بکارگیری بهترین آشپزهای بنام تهران ، در تلاشیم که بهترین و لذیذترین شام عروسی را برای میهمانان گرامی فراهم کنیم.

در بخش تشریفات و گل آرایی مراسم نیز با استفاده از مجرب ترین طراحان و گل آراها ، زیباترین و چشمگیرترین گل آرایی را برای یک جشن عروسی با شکوه فراهم خواهیم کرد . تشریفات مجالس آریان با بهره گیری از بهترین افراد با تجربه در امر برگزاری مراسم ، همواره سعی در برگزاری یک جشن با شکوه و بیادماندنی را برای عروس و داماد و میهمانان گرامی آنها کرده است . در بخش تشریفات خاص ورود میهمانان و تزئیات آن ، تشریفات مجالس آریان با انواع گل آرایی ، استفاده از اکسسوری های مختلف و همچنین بکارگیری تیم اجرایی حرفه ای ، اقدام به تزئینات و گل آرایی مسیر ورودی میهمانان خواهد کرد . برای تشریفات و تزئینات خاص میزهای میهمانان و دکوراسیون و گل آرایی داخلی سالن مراسم نیز ، تیم تشریفات بزرگ آریان با استفاده از دکورهای جدید و مدرن و همچنین گل آرایی و شمع آرایی های چشمگیر و خاص میتواند برای شما و میهمانان گرامیتان فضایی رویایی و زیبا و همچنین بیادماندنی را فراهم آورد .

تشریفات مجالس

شرکت یا موسسه تشریفات مجالس صرفا به امور برگزاری عروسی و جشنهای نامزدی میپردازد. تشریفات مجالس به طور تقریبی از سالهای 1382 رنگ و بوی متفاوتی نسبت به سالهای قبل تر به خود گرفت و طی سالهای 1388 به بعد نیز تغییرات و پیشرفت های چشمگیری نسبت به سالهای قبل تر داشته است . تشریفات مجالس شامل بخشهای مختلفی مثل : گل آرایی ، شمع آرایی ، دیزاین های محیطی ، شام عروسی ، جایگاه عروس و تزئینات مسیر ورودی میهمانان و غیره است که در شرکت تشریفات مجالس آریان شما با مشاوره تخصصی در تمام زمینه های فوق میتوانید با ایجاد تناسب بین بخش های مختلف جشنتان ، شاهد یک خاطره ی خوب از برگزاری جشن عروسی یا برگزاری جشن نامزدی تان باشید . به عقیده ی ما در استفاده از تشریفات مجالس باید تناسب و منطق را در نظر داشت .

برای مثال استفاده از یک باغ گران قیمت با یک منوی شام خیلی ساده ؛ استفاده از یک پکیج گل آرایی خیلی چشمگیر در یک سالن اجتماعات معمولی و دیگر مثالهایی از این دست ، میتواند به نتیجه ی نهایی مراسم شما آسیب بزند . در موسسه تشریفات مجالس آریان سعی کرده ایم تا با ارائه مشاوره تخصصی برای ایجاد تعادل در بخش های مختلف مراسم عروسی یا نامزدی ، به طراحی و اجرای یک جشن بیادماندنی بپردازیم . نکته ی دیگری که در تشریفات مجالس و تشریفات عروسی بسیار بسیار حائز اهمیت است مدیریت اجرای جشن میباشد . تشریفات مجالس به خودی خود نمیتواند ضامن برگزاری یک جشن بیادماندنی و باشکوه باشد . به همین منظور است که انتخاب درست یک تشریفات مجالس خوب یا بهترین تشریفات مجالس عروسی میتواند سهم بسیار زیادی در برگزاری جشن عروسی و نامزدی داشته باشد . ما در تشریفات مجالس بزرگ آریان با مدیریت تخصصی جشن و همچنین استفاده از نیروهای ماهر و با تجربه در این زمینه ، آمادگی آن را داریم تا برای شما و میهمانان گرامیتان یک شب باشکوه و بیادماندنی را بسازیم .

تشریفات مجالس در تهران

تشریفات مجالس آریان به دلیل حضور شعبات آن در دو نقطه شمال تهران و غرب تهران و همچنین تمرکز فعالیت در باغ های داخل تهران و خارج از تهران جزو گروه تشریفات مجالس در تهران میباشد . اگر قصد گرفتن تشریفات مجالس برای سایر شهرها را دارید برای استعلام قیمت آن و تقاوت های هزینه با تهران با ما تماس بگیرید .

اهمیت کیفیت غذای عروسی در انتخاب تشریفات مجالس

تشریفات مجالس آریان همواره در مشاوره های تخصصی خود برای مشتریان و عروس و داماد ها میکوشد که بر اساس تجربه ی خود بهترین پیشنهادات و راهکارها را برای برگزاری یک جشن باشکوه را ارائه کند . ما بر این اعتقادیم که کیفیت عالی شام عروسی مهمتر از تنوع بالای تعداد غذاهاست . به این معنا که 3 نوع غذای با کیفیت و مهمتر از آن به اندازه ای که پس از اتمام سرو شام غذای اضافی نیز موجود باشد ، بهتر از 10 نوع غذاییست که یا از نظر کیفیت قابل قبول نباشد یا اینکه از نظر مقدار به برخی از میهمانان حتی غذا نرسد .

ما در جلسات مشاوره شاهد آن هستیم که وقتی برخی از مراجعین از خاطرات بد حضور در جشن های دوستان یا بستگان خود یاد میکنند از بد بودن کیفیت غذا یا کم بودن مقدار غذا صحبت میکنند و خاطره ی خوبی از آن جشن ندارند .

تشریفات آریان در بخش غذای عروسی و جشنهای خود ، از آشپزخانه اختصاصی و همچنین بهترین مواد اولیه مرغوب استفاده میکند . برای مشاوره جهت منوهای غذا با مشاورین ما تماس بگیرید

اهمیت تیم مهمانداری خوب در انتخاب تشریفات مجالس

استفاده از تیم مهمانداری مناسب ، متعهد ، مودب و با ظاهری آراسته از ملزومات و نکات بسیار مهم در برگزاری جشنهای عروسی ، نامزدی و میهمانیهاست . این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که حتی اگر شما برای جزییات پذیرایی جشن خود با مجموعه تشریفات مجالس خود موارد متعدد یا پرهزینه ای را هم در نظر گرفته باشید ولی این موارد به موقع و با مدیریت مناسب پذیرایی نشوند نتیجه ی آن عدم رضایت میهمانان و هدر رفتن هزینه های شما خواهد شد . همچنین ساده ترین پذیرایی ها مثل نوشیدنی عصرانه هم اگر به موقع مناسب و به میزان کافی پذیرایی نشود هم ، میهمانان شما از جشنتان خاطره ای خوب و لذت بخش نخواهند داشت .

ما در جلسات مشاوره شاهد آن هستیم که وقتی برخی از مراجعین از خاطرات بد حضور در جشن های دوستان یا بستگان خود یاد میکنند از عدم سرویس دهی مناسب ، عدم احساس مسئولیت و عدم رسیدگی مناسب صحبت میکنند و خاطره ی خوبی از آن جشن ندارند .

تشریفات آریان همواره در بکارگیری نیروهای متخصص در پذیرایی ، سرمهمانداری و پرسنلی خود دقت لازم را داشته است . پذیرایی خوب ، به موقع ، محترمانه و با ظاهری آراسته در برگزاری یک جشن خاطره انگیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است .

اهمیت موزیک حرفه ای در تشریفات مجالس

انتخاب موزیک حرفه ای و مناسب و البته شاد نیز از گزینه های مهم در برگزاری عروسی است . در زمان تشریفات مجالس مناسب برای خود دقت کنید که انتخاب و رزرو یک موزیک حرفه ای اهمیت بسیار زیادی دارد . بهترین و متنوع ترین غذاها ، گرانترین دیزاین ها و شیک ترین مهمانداران هم در کنار هم جمع شده باشند برای برگزاری یک جشن باشکوه ، مطمئن باشید یک گروه موزیک بی کیفیت از نظر ظاهر ، بروزبودن ، شاد بودن و چند عامل دیگر ، تمامی تلاشهای شما را زیر سوال خواهد برد . پس سعی کنید از گروه های موسیقی حرفه ای برای جشن خود استفاده کنید .

ما در جلسات مشاوره شاهد آن هستیم که وقتی برخی از مراجعین از خاطرات بد حضور در جشن های دوستان یا بستگان خود یاد میکنند از صدای نامفهوم ، گنگ و گیج کننده ، انتخاب نادرست آهنگ ها متناسب با میهمانی و همچنین بی اخلاقی های موردی صحبت میکنند و خاطره ی خوبی از آن جشن ندارند .

ما در تشریفات مجالس آریان سعی کرده این با گروه های موسیقی حرفه ای و بنام همکاری کنیم و این همکاری به دلیل سابقه ی طولانی باعث هماهنگی های لازم در مدیریت جشن و رضایت میهمانان شده است . برای مشاهده نمونه کارهای اجرا شده گروه های موزیک با ما تماس بگیرید .

نقش گل آرایی در تشریفات مجالس

یکی از موارد ویژه ای که عروس و داماد ها در زمان انتخاب تشریفات مجالس به آن دقت میکنند گل آرایی است . گل آرایی مراسم به دلیل اینکه جلوه خاصی به مراسم میدهد و یکی از ستون های اصلی زیبایی مراسم است حائز اهمیت بوده و داشتن سلیقه و ظرافت در گل آرایی جشن ها بسیار مهم است . تشریفات مجالس آریان با بهره گیری از بهترین تیم های گل آرایی و استفاده از بهترین و زیباترین گل های فصل برای برگزاری مراسم های خود این اطمینان را به عروس و داماد و مشتریان خود میدهد که با سلیقه و تجربه گل آرا و نیز سلیقه و تجربه طراحان و دیزاینرهای خود ، جشن شما را به بهترین نحو گل آرایی و تزیین کند .

تشریفات مجالس و مدیریت جشن

میدیریت و کنترل یک جشن در شرایط مختلف بسیار مهم است و یکی از تجربیاتی ارزشمند در بین مدیران تشریفات مجالس به شمار می آید . توانایی مدیریت جشن در شرایطی که با هرگونه چالش ممکن است مراسم روبرو شود . اگر بخواهیم به چند چالش که ممکن است در هر مراسم و جشنی با آن روبرو بشویم اشاره کنیم توجه شما را به موارد زیر جلب میکنیم :

ممکن است پیش بینی و برنامه ریزی میزبان برای تعداد نفرات 200 نفر باشد . ولی در ساعات میانی مراسم شاهد آن هستیم که مهمانان جدیدی از راه رسیده اند و مدعی هستند که صندلی خالی برای نشستن وجود ندارد . به دلیل اطمینان از تعداد 200 صندلی چیده شده در سالن که با یک نگاه سطحی نیز قابل تایید است متوجه میشویم که برخی از مهمانان که اعلام کرده بودند به مراسم نخواهند آمد ، تشریف فرما شده اند یا اینکه برخی از مهمانان دیگر برای مثال شخص یا اشخاص اضافه بر تعداد پیش بینی شده را با خود به همراه آورده اند و این موضوع سبب میشود تا شاید 10 الی 30 نفر به تعداد اصلی سفارش داده شده میزبان افزوده شود. در اینجا فقط تامین صندلی مهم نبوده و ارائه راهکار برای پذیرایی مناسب ، تامین میوه و شیرینی کافی و مهمتر از همه شام آنها بسیار مهم است .

در موردی دیگر شاهد آن بوده ایم که باغ عروسی رزرو شده برای مراسم به هر دلیل قبل از مراسم اعلام کنسلی و عدم امکان برگزاری مراسم را به تشریفات مجالس یا میزبان اعلام میکند . در اینصورت با توجه به اینکه چند روز به تاریخ مراسم باقی مانده باشد ، تشریفات مجالس با مدیریت حساب شده و دقیق میتواند این مشکل را برطرف کند .

در مواردی دیگر شاهد چندین تغییر قیمت ناگهانی بوده ایم . برای مثال افزایش غیر معقول قیمت گل و میوه در روزهایی که به اعیاد نزدیک هستند باعث میشود علاوه بر بهم ریختن پیش بینی و برنامه ریزی مالی ، با کمیابی این موارد روبرو شویم .

تشریفات مجالس در منزل

در مواردی که عروس و داماد و مشتریان تشریفات مجالس آریان قصد گرفتن تشریفات مجالس در منزل خود را دارند یکی از کارشناسان و مشاوران تشریفات آریان به محل مشتری رفته و از آنجا بازدید میکند . بر اساس تعداد مهمانان و نوع مراسم که ممکن است عروسی ، نامزدی ، جشن عقد یا تولد باشد تمامی جوانب را در محل سنجیده و امکان یا عدم امکان برگزاری مراسم را به اطلاع مشتری میرساند . در صورت وجود امکان برگزاری ، از ایشان دعوت میشود تا برای مشاوره به تشریفات آریان مراجعه کنند . ممکن است که مشتری درخواست مشاوره برگزاری مراسم را در منزل خود داشته باشد که این امر هم امکان پذیر است .

تشریفات آریان یکی از خدماتی که برای آن دسته از متقاضیان خود که قصد برگزاری مراسم در منزل خود را دارند خدمات ویژه ای دارد . تمامی امور تشریفات مجالس شامل صندلی و میز و تمامی ملزومات پذیرایی ، سرویس کامل پذیرایی و سرو شام ، تزئینات کامل برای جایگاه عروس و داماد ، تزئینات محیط ، سرمایش یا گرمایش مورد نیاز ، برق اضطراری و همچنین گل آرایی را به همراه تیم پذیرایی مجرب به محل یا منزل مشتریان خود برده و یک مراسم عالی با بهترین کیفیت را برای آنها اجرا میکند .

اگر قصد گرفتن تشریفات مجالس در منزل خود را دارید باید به چند نکته توجه کنید . یکی از نکات مهم ظرفیت مناسب محل یا منزل شماست . وقتی صحبت از محل میکنیم ممکن است سالن پذیرایی شما مناسب برای برگزاری جشن باشد یا اینکه دارای سالن اجتماعات اختصاصی یا پارکینگ با فضای مناسب باشید . نکته مهم و مشترک همان ظرفیت پذیرش و چیدمان برای مهمانان است . علاوه بر چیدمان و فضای نشستن مهمانان ، باید به فضای مناسب برای سرو غذا ، فضای مناسب برای پیست رقص مهمانان ، فضای مناسب برای تزئینات جایگاه عروس در منزل یا محل ، رختکن برای تعویض لباسهای مهمانان ، فضای مناسب برای آبدارخانه پرسنل تشریفات مجالس و همچنین نداشتن مزاحمت برای همسایگان علی الخصوص و فضای پارک آنها توجه کنید .

یکی دیگر از نکات مهم که برای رزرو تشریفات مجالس در محل باید به آن توجه کنید تامین برق مناسب برای مهمانی شماست . این توجه زمانی مهمتر میشود که قصد رزرو گروه موزیک داشته باشید و همانطور که میدانید سیستم های صدا و نورپردازی گروه های موزیک برق بیشتری از یک واحد مسکونی نیاز دارند .

در کنار این نکات باید به امکان گذاشتن و استفاده از وسایل گرمایشی یا سرمایشی نیز توجه کنید . مواردی داشته ایم که فضای مناسب چیدمان مهمانان تامین بوده ولی امکان گذاشتن کولر در فصل تابستان را نداشته اند ، به این دلیل که راه ارتباطی با فضای بیرون و هوای آزاد وجود نداشته است .

و چند نکته دیگر که در زمان بازدید از محل شما توسط مشاوران تشریفات آریان در نظر گرفته خواهند شد .

برای ورود به گالری اصلی تشریفات بزرگ آریان اینجا کلیک کنید

 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس

طراحی و توسعه با heart توسط تیم تشریفات بزرگ آریان