تشریفات

تشریفات واژه ایست که در سالهای گذشته رنگ و بوی بیشتری به خود گرفته و در بخش های مختلف برگزاری جشن ها بویژه جشنهای عقد و مجالس نامزدی و غیره نمایان شده است . تشریفات در لغت به معنای آداب و رسوم خاص در پذیرایی‌های مهم و رسمی میباشد . آداب و رسوم بکارگرفته شده در جشنهای ازدواج و غیره در ایران در نژاد های مختلف بسیار متنوع بوده و در قومهای مختلف آداب و آیین های متفاوتی را شاهد خواهید بود . تشریفات مجالس یا تشریفات عروسی که امروزه در بین جوانان پررنگ تر شده و از اقبال بیشتری برخوردار بوده هم از قاعده تنوع جدا نبوده و امروزه شاهد تشریفات و آداب رسمی تر و بیشتری در جشنها نسبت به سالهای قبل هستیم . تشریفات در مبحث مجالس شامل قسمت های مختلف : تشریفات مجالس ، تشریفات انواع مراسم ، تشریفات لوکس و تشریفات با قیمت مناسب میشود .

سوالات متداول

قیمت منوهای تشریفات مجالس و برگزاری جشن چقدر است ؟

برگزاری جشن از آن دسته موضوعاتی است که دارای شاخه های مختلف بوده و هزینه های آن بسیار متغیر است . جزئیات منو در قیمت آن موثر است و برای آگاهی بیشتر از منوها لطفا به بخش منوهای پذیرایی مراجعه کنید .

امکان برگزاری مراسم با تعداد کم وجود دارد ؟

معمولا در تشریفات آریان برای حداقل 50 نفر پیشنهاد منو و سرویس پذیرایی ارائه میشود ولی برای تعداد میهمانان کمتر نیز میتوانیم هزینه های منوی درخواستی را بررسی و ارائه کنیم .

منوهای تشریفات مجالس شامل چه مواردیست ؟

منوهای پذیرایی و تشریفات دارای منوی پیشنهادی شام ، پذیرایی مراسم شامل نوشیدنی ، میوه و شیرینی ، مهماندار ، تزئینات و تمامی بخشهای مورد نیاز یک جشن است .

آیا امکان تغییرات در جزئیات منوهای پذیرایی وجود دارد ؟

بله ! امکان تغییرات تمامی بخشهای منوهای تشریفات و پذیرایی با توجه به سلیقه عروس و داماد وجود دارد .

برای انتخاب بهترین تشریفات جشن و بهترین تشریفات مجالس تهران لازم است به نکاتی توجه کنید که منجر به انتخابی درست بشود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت . تشریفات در مراسم ازدواج و جشنها شامل بخشهای مختف مثل شام و منو غذا ، تزئینات و دکورهای لوکس ، جایگاه تشریفاتی و لوکس زوجین، تزئینات مسیر ورودی میهمانان ، تزئینات محیط مراسم ، تشریفات ویژه در گل آرایی و نورپردازی ، تشریفات خاص در برگزاری ، تشریفات لوکس و خاص در تزئینات و دیزاین مجالس و غیره میباشد .

در تشریفات آریان ، به آنچه که شایسته ی میزبانی و میهمانی ایرانیست پرداخته ایم و سعی کردیم در حفظ آداب تشریفات در جشن ها همواره کوشا باشیم . در بخش های مختلف تشریفات شامل تشریفات لوکس به طراحی و دیزاین باغ و سالن با بهترین و جدیدترین جزئیات و اکسسوری های موجود میپردازیم . در بخش تشریفات خاص در باغ تالارهای لوکس و زیبا نیز تشریفات آریان علاوه بر باغ اختصاصی خود ، با سایر باغ تالارهای خصوصی داخل تهران و حومه شامل گرمدره ، شهریار ، لواسان و همچنین اجاره سالن اجتماعات برج‌ها برای برگزاری مجالس همکاری مینماید . در بخش سرو غذا ، با بکارگیری بهترین آشپزهای بنام تهران ، در تلاشیم که بهترین و لذیذترین شام مناسب جشن شما را برای میهمانان گرامی فراهم کنیم.

در بخش تشریفات و گل آرایی مراسم نیز با استفاده از مجرب ترین طراحان و گل آراها ، زیباترین و چشمگیرترین گل آرایی را برای یک جشن با شکوه فراهم خواهیم کرد . تشریفات مجالس آریان با بهره گیری از بهترین افراد با تجربه در امر برگزاری مراسم ، همواره سعی در برگزاری یک جشن با شکوه و بیادماندنی را برای عروس و داماد و میهمانان گرامی آنها کرده است . در بخش تشریفات خاص ورود میهمانان و تزئیات آن ، تشریفات مجالس آریان با انواع گل آرایی ، استفاده از اکسسوری های مختلف و همچنین بکارگیری تیم اجرایی حرفه ای ، اقدام به تزئینات و گل آرایی مسیر ورودی میهمانان خواهد کرد . برای تشریفات و تزئینات خاص میزهای میهمانان و دکوراسیون و گل آرایی داخلی سالن مراسم نیز ، تیم تشریفات بزرگ آریان با استفاده از دکورهای جدید و مدرن و همچنین گل آرایی و شمع آرایی های چشمگیر و خاص میتواند برای شما و میهمانان گرامیتان فضایی رویایی و زیبا و همچنین بیادماندنی را فراهم آورد .

 

برای اجاره باغ تالار

نیاز به مشاوره دارید ؟

تماس با مشاورمشاوره : 09121029580

تشریفات مجالس

شرکت یا موسسه تشریفات مجالس صرفا به امور برگزاری مراسم و جشنهای نامزدی میپردازد. تشریفات مجالس به طور تقریبی از سالهای 1382 رنگ و بوی متفاوتی نسبت به سالهای قبل تر به خود گرفت و طی سالهای 1388 به بعد نیز تغییرات و پیشرفت های چشمگیری نسبت به سالهای قبل تر داشته است . تشریفات مجالس شامل بخشهای مختلفی مثل : گل آرایی ، شمع آرایی ، دیزاین های محیطی ، میز شام ، جایگاه ویژه و تزئینات مسیر ورودی میهمانان و غیره است که در گروه تشریفات مجالس آریان شما با مشاوره تخصصی در تمام زمینه های فوق میتوانید با ایجاد تناسب بین بخش های مختلف جشنتان ، شاهد یک خاطره ی خوب از برگزاری مراسم یا برگزاری جشن نامزدی تان باشید . به عقیده ی ما در استفاده از تشریفات مجالس باید تناسب و منطق را در نظر داشت .

برای مثال استفاده از یک باغ گران قیمت با یک منوی شام خیلی ساده ؛ استفاده از یک پکیج گل آرایی خیلی چشمگیر در یک سالن اجتماعات معمولی و دیگر مثالهایی از این دست ، میتواند به نتیجه ی نهایی مراسم شما آسیب بزند . در موسسه تشریفات مجالس آریان سعی کرده ایم تا با ارائه مشاوره تخصصی برای ایجاد تعادل در بخش های مختلف مراسم جشن عقد یا نامزدی شما ، به طراحی و اجرای یک جشن بیادماندنی بپردازیم . نکته ی دیگری که در تشریفات مجالس بسیار بسیار حائز اهمیت است مدیریت اجرای جشن میباشد . تشریفات مجالس به خودی خود نمیتواند ضامن برگزاری یک جشن بیادماندنی و باشکوه باشد . به همین منظور است که انتخاب درست یک تشریفات مجالس خوب میتواند سهم بسیار زیادی در برگزاری جشن عقد و نامزدی شما داشته باشد . ما در تشریفات مجالس بزرگ آریان با مدیریت تخصصی جشن و همچنین استفاده از نیروهای ماهر و با تجربه در این زمینه ، آمادگی آن را داریم تا برای شما و میهمانان گرامیتان یک شب باشکوه و بیادماندنی را بسازیم .

تشریفات مجالس در تهران

تشریفات مجالس آریان به دلیل حضور شعبات آن در دو نقطه شمال تهران و غرب تهران و همچنین تمرکز فعالیت در باغ های داخل تهران و خارج از تهران جزو گروه تشریفات مجالس در تهران میباشد . اگر قصد گرفتن تشریفات مجالس برای سایر شهرها را دارید برای استعلام قیمت آن و تقاوت های هزینه با تهران با ما تماس بگیرید .

اهمیت کیفیت منوی غذا در انتخاب تشریفات مجالس

تشریفات مجالس آریان همواره در مشاوره های تخصصی خود برای مشتریان میکوشد که بر اساس تجربه ی خود بهترین پیشنهادات و راهکارها را برای برگزاری یک جشن باشکوه را ارائه کند . ما بر این اعتقادیم که کیفیت عالی شام مراسم مهمتر از تنوع بالای تعداد غذاهاست . به این معنا که 3 نوع غذای با کیفیت و مهمتر از آن به اندازه ای که پس از اتمام سرو شام غذای اضافی نیز موجود باشد ، بهتر از 10 نوع غذاییست که یا از نظر کیفیت قابل قبول نباشد یا اینکه از نظر مقدار به برخی از میهمانان حتی غذا نرسد .

ما در جلسات مشاوره شاهد آن هستیم که وقتی برخی از مراجعین از خاطرات بد حضور در جشن های دوستان یا بستگان خود یاد میکنند از بد بودن کیفیت غذا یا کم بودن مقدار غذا صحبت میکنند و خاطره ی خوبی از آن جشن ندارند .

تشریفات آریان در بخش غذای جشنهای خود ، از آشپزخانه اختصاصی و همچنین بهترین مواد اولیه مرغوب استفاده میکند . برای مشاوره جهت منوهای غذا با مشاورین ما تماس بگیرید

اهمیت تیم مهمانداری خوب در انتخاب تشریفات مجالس

استفاده از تیم مهمانداری مناسب ، متعهد ، مودب و با ظاهری آراسته از ملزومات و نکات بسیار مهم در برگزاری جشنهای عقد ، نامزدی و میهمانیهاست . این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که حتی اگر شما برای جزییات پذیرایی جشن خود با مجموعه تشریفات مجالس خود موارد متعدد یا پرهزینه ای را هم در نظر گرفته باشید ولی این موارد به موقع و با مدیریت مناسب پذیرایی نشوند نتیجه ی آن عدم رضایت میهمانان و هدر رفتن هزینه های شما خواهد شد . همچنین ساده ترین پذیرایی ها مثل نوشیدنی عصرانه هم اگر به موقع مناسب و به میزان کافی پذیرایی نشود هم ، میهمانان شما از جشنتان خاطره ای خوب و لذت بخش نخواهند داشت .

ما در جلسات مشاوره شاهد آن هستیم که وقتی برخی از مراجعین از خاطرات بد حضور در جشن های دوستان یا بستگان خود یاد میکنند از عدم سرویس دهی مناسب ، عدم احساس مسئولیت و عدم رسیدگی مناسب صحبت میکنند و خاطره ی خوبی از آن جشن ندارند .

تشریفات آریان همواره در بکارگیری نیروهای متخصص در پذیرایی ، سرمهمانداری و پرسنلی خود دقت لازم را داشته است . پذیرایی خوب ، به موقع ، محترمانه و با ظاهری آراسته در برگزاری یک جشن خاطره انگیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است .

اهمیت موزیک حرفه ای در تشریفات مجالس

انتخاب موزیک حرفه ای و مناسب و البته شاد نیز از گزینه های مهم در برگزاری مراسم است . در زمان تشریفات مجالس مناسب برای خود دقت کنید که انتخاب و رزرو یک موزیک حرفه ای اهمیت بسیار زیادی دارد . بهترین و متنوع ترین غذاها ، گرانترین دیزاین ها و شیک ترین مهمانداران هم در کنار هم جمع شده باشند برای برگزاری یک جشن باشکوه ، مطمئن باشید یک گروه موزیک بی کیفیت از نظر ظاهر ، بروزبودن ، شاد بودن و چند عامل دیگر ، تمامی تلاشهای شما را زیر سوال خواهد برد . پس سعی کنید از گروه های موسیقی حرفه ای برای جشن خود استفاده کنید .

ما در جلسات مشاوره شاهد آن هستیم که وقتی برخی از مراجعین از خاطرات بد حضور در جشن های دوستان یا بستگان خود یاد میکنند از صدای نامفهوم ، گنگ و گیج کننده ، انتخاب نادرست آهنگ ها متناسب با میهمانی و همچنین بی اخلاقی های موردی صحبت میکنند و خاطره ی خوبی از آن جشن ندارند .

ما در تشریفات مجالس آریان سعی کرده این با گروه های موسیقی حرفه ای و بنام همکاری کنیم و این همکاری به دلیل سابقه ی طولانی باعث هماهنگی های لازم در مدیریت جشن و رضایت میهمانان شده است . برای مشاهده نمونه کارهای اجرا شده گروه های موزیک با ما تماس بگیرید .

نقش گل آرایی در تشریفات مجالس

یکی از موارد ویژه ای که مشتریان در زمان انتخاب تشریفات مجالس به آن دقت میکنند گل آرایی است . گل آرایی مراسم به دلیل اینکه جلوه خاصی به مراسم میدهد و یکی از ستون های اصلی زیبایی مراسم است حائز اهمیت بوده و داشتن سلیقه و ظرافت در گل آرایی جشن ها بسیار مهم است . تشریفات مجالس آریان با بهره گیری از بهترین تیم های گل آرایی و استفاده از بهترین و زیباترین گل های فصل برای برگزاری مراسم های خود این اطمینان را به شما سروران گرامی میدهد که با سلیقه و تجربه گل آرا و نیز سلیقه و تجربه طراحان و دیزاینرهای خود ، جشن شما را به بهترین نحو گل آرایی و تزیین کند .

تشریفات مجالس و مدیریت جشن

مدیریت و کنترل یک جشن در شرایط مختلف بسیار مهم است و یکی از تجربیاتی ارزشمند در بین مدیران تشریفات مجالس به شمار می آید . توانایی مدیریت جشن در شرایطی که با هرگونه چالش ممکن است مراسم روبرو شود . اگر بخواهیم به چند چالش که ممکن است در هر مراسم و جشنی با آن روبرو بشویم اشاره کنیم توجه شما را به موارد زیر جلب میکنیم :

ممکن است پیش بینی و برنامه ریزی میزبان برای تعداد نفرات 200 نفر باشد . ولی در ساعات میانی مراسم شاهد آن هستیم که مهمانان جدیدی از راه رسیده اند و مدعی هستند که صندلی خالی برای نشستن وجود ندارد . به دلیل اطمینان از تعداد 200 صندلی چیده شده در سالن که با یک نگاه سطحی نیز قابل تایید است متوجه میشویم که برخی از مهمانان که اعلام کرده بودند به مراسم نخواهند آمد ، تشریف فرما شده اند یا اینکه برخی از مهمانان دیگر برای مثال شخص یا اشخاص اضافه بر تعداد پیش بینی شده را با خود به همراه آورده اند و این موضوع سبب میشود تا شاید 10 الی 30 نفر به تعداد اصلی سفارش داده شده میزبان افزوده شود. در اینجا فقط تامین صندلی مهم نبوده و ارائه راهکار برای پذیرایی مناسب ، تامین میوه و شیرینی کافی و مهمتر از همه شام آنها بسیار مهم است .

در موردی دیگر شاهد آن بوده ایم که باغ تالار رزرو شده برای مراسم به هر دلیل قبل از مراسم اعلام کنسلی و عدم امکان برگزاری مراسم را به تشریفات مجالس یا میزبان اعلام میکند . در اینصورت با توجه به اینکه چند روز به تاریخ مراسم باقی مانده باشد ، تشریفات مجالس با مدیریت حساب شده و دقیق میتواند این مشکل را برطرف کند .

در مواردی دیگر شاهد چندین تغییر قیمت ناگهانی بوده ایم . برای مثال افزایش غیر معقول قیمت گل و میوه در روزهایی که به اعیاد نزدیک هستند باعث میشود علاوه بر بهم ریختن پیش بینی و برنامه ریزی مالی ، با کمیابی این موارد روبرو شویم .

تشریفات مجالس در منزل

در مواردی که مشتریان تشریفات مجالس آریان قصد گرفتن تشریفات مجالس در منزل خود را دارند یکی از کارشناسان و مشاوران تشریفات آریان به محل مشتری رفته و از آنجا بازدید میکند . بر اساس تعداد مهمانان و نوع مراسم که ممکن است مراسم نامزدی ، جشن عقد یا تولد باشد تمامی جوانب را در محل سنجیده و امکان یا عدم امکان برگزاری مراسم را به اطلاع مشتری میرساند . در صورت وجود امکان برگزاری ، از ایشان دعوت میشود تا برای مشاوره به تشریفات آریان مراجعه کنند . ممکن است که مشتری درخواست مشاوره برگزاری مراسم را در منزل خود داشته باشد که این امر هم امکان پذیر است .

تشریفات آریان یکی از خدماتی که برای آن دسته از متقاضیان خود که قصد برگزاری مراسم در منزل خود را دارند خدمات ویژه ای دارد . تمامی امور تشریفات مجالس شامل صندلی و میز و تمامی ملزومات پذیرایی ، سرویس کامل پذیرایی و سرو شام ، تزئینات کامل برای جایگاه ویژه ، تزئینات محیط ، سرمایش یا گرمایش مورد نیاز ، برق اضطراری و همچنین گل آرایی را به همراه تیم پذیرایی مجرب به محل یا منزل مشتریان خود برده و یک مراسم عالی با بهترین کیفیت را برای آنها اجرا میکند .

اگر قصد گرفتن تشریفات مجالس در منزل خود را دارید باید به چند نکته توجه کنید . یکی از نکات مهم ظرفیت مناسب محل یا منزل شماست . وقتی صحبت از محل میکنیم ممکن است سالن پذیرایی شما مناسب برای برگزاری جشن باشد یا اینکه دارای سالن اجتماعات اختصاصی یا پارکینگ با فضای مناسب باشید . نکته مهم و مشترک همان ظرفیت پذیرش و چیدمان برای مهمانان است . علاوه بر چیدمان و فضای نشستن مهمانان ، باید به فضای مناسب برای سرو غذا ، فضای مناسب برای پیست رقص مهمانان ، فضای مناسب برای تزئینات جایگاه ویژه در منزل یا محل ، رختکن برای تعویض لباسهای مهمانان ، فضای مناسب برای آبدارخانه پرسنل تشریفات مجالس و همچنین نداشتن مزاحمت برای همسایگان علی الخصوص و فضای پارک آنها توجه کنید .

یکی دیگر از نکات مهم که برای رزرو تشریفات مجالس در محل باید به آن توجه کنید تامین برق مناسب برای مهمانی شماست . این توجه زمانی مهمتر میشود که قصد رزرو گروه موزیک داشته باشید و همانطور که میدانید سیستم های صدا و نورپردازی گروه های موزیک برق بیشتری از یک واحد مسکونی نیاز دارند .

در کنار این نکات باید به امکان گذاشتن و استفاده از وسایل گرمایشی یا سرمایشی نیز توجه کنید . مواردی داشته ایم که فضای مناسب چیدمان مهمانان تامین بوده ولی امکان گذاشتن کولر در فصل تابستان را نداشته اند ، به این دلیل که راه ارتباطی با فضای بیرون و هوای آزاد وجود نداشته است .

و چند نکته دیگر که در زمان بازدید از محل شما توسط مشاوران تشریفات آریان در نظر گرفته خواهند شد .

تشریفات مجالس ارزان

شاید برخی از عروس و داماد ها به دلیل محدودیت های اقتصادی خود به دنبال برگزاری مراسم و تشریفات مجالس ارزان باشند . اما نکته ای که در این حوزه بسیار مهم است کیفیت تشریفات مجالس است که نباید به دلیل ارزان بودن یا قیمت مناسب بودن از بین برود و منجر به خاطره ای بد در ذهن مهمانان شود .

ارزان بودن تشریفات را در چند بخش میتوان بررسی کرد که اگر هرکدام از آنها با رعایت اصول شغلی ، اخلاقی و منطقی همراه باشد کیفیت مراسم حفظ شده و خاطره ای خوش از جشن حتی در انتخاب تشریفات مجالس ارزان در یادها خواهد ماند .

تشریفات مجالس ارزان و منوی شام

همانطور که میدانیم یکی از هزینه های اصلی برگزاری جشن شام است . منوهای شام معمولا دارای تنوعی زیاد هستند و اگر شما به فکر کمتر کردن هزینه ها باشید میتوانید منوی شام را کمی ساده تر کنید . این کار را حتما با مشورت تشریفات مجالس خود انجام دهید تا از تجربیات آنان بهرمند شوید .

انتخاب یک نوع کباب با جای چند مدل اضافه تر ، یک نوع خورش و خودداری از انتخاب موارد غذای اضافه تر به شما پیشنهاد میشود . اگر به دنبال تشریفات مجالس ارزان و با قیمت مناسب هستید حتی میتوانید کباب و خورش را نیز از منوی شام حذف کنید .

برنج ، گوشت و مرغ پایه های اصلی ساختار منوی شام هستند که بعضا حتی فقط یک مدل غذا را برای پذیرایی انتخاب میکنند. اگر به فکر انتخاب تشریفات مجالس قیمت مناسب هستید میتوانید گوشت را از غذای خود حذف کنید و به سرو یک نوع کباب یا برنج و مرغ در مراسم خود اکتفا کنید .

تشریفات مجالس ارزان و انتخاب گل آرایی

یکی دیگر از گزینه هایی که باعث بالا رفتن قیمت مراسم میشود گل آرایی است . هزینه گل آرایی چه کم باشد چه زیاد ممکن است برای افرادی که به انتخاب تشریفات مجالس ارزان فکر میکنند مهم باشد . با کمی سلیقه و استفاده از ظروف مخصوص میتوانید شمع آرایی را به جای گل آرایی استفاده کنید .

تشریفات مجالس با قیمت مناسب در پذیرایی ها

انواع پذیرایی های عصرانه و میان وعده ها نیز ممکن است هزینه های شما را بالاتر از محاسبه تان ببرند . شما میتوانید در صورتی که به دنبال تشریفات با قیمت مناسب هستید به جای آبمیوه های طبیعی از آبمیوه های سن ایچ استفاده کنید . همچنین میتوانید فینگرفودها و میان وعده ها اگر در منوی شما هستند را نیز حذف کنید .

تشریفات مجالس عروسی ارزان در انتخاب موزیک

یکی دیگر از بخشهای پرهزینه یک جشن موزیک است . موزیک انتخابی شما اگر گروه زنده همراه با چندین نوازنده باشد ممکن است هزینه های شما را بالا ببرد . پس برای کاهش هزینه ها و مناسب بودن هزینه نهایی جشن باید بجای موزیک زنده از دی جی استفاده کنید . در عمل کیفیت اجرای دی جی با گروه موزیک زنده تفاوت خیلی زیادی ندارد مگر اینکه به این موضوع اهمیت خاصی بدهید . پس برای انتخاب تشریفات مجالس ارزان و اقتصادی به فکر تغییر موزیک خود با مشورت تشریفات مجالس خود باشید .

همچنین پیشنهاد میکنیم برای کاهش هزینه‌ها از ماشین های عروس اجاره ای استفاده نکنید . استفاده از ماشین شخصی یا حتی دوستان و نزدیکان موجب میشود تا بخشی دیگر از هزینه های شما کاهش پیدا کنند . حتی برای مناسب تر شدن هزینه ها میتوانید گل آرایی کمتر و مختصرتری را برای ماشین عروس انتخاب کنید .

منوی تشریفات مجالس

منوهای پذیرایی در تشریفات مجالس شامل چند بخش اصلی و چند منوی متفاوت میشود . در منوهای مختلف میزان گل آرایی ، تزئینات و تشریفات ، پذیرایی های مختلف و جزئیات متفاوت است . در ادامه بخشهای مختلف را توضیح خواهیم داد :

غذا در منوی تشریفات مجالس

در قسمت غذا از منوی پایه شروع میکنیم . منوی پایه به معنی حداقل غذاهای لازم برای پذیرایی بصورت سلف سرویس است . بطور کلی پایه غذا شامل برنج است که به دو بخش باقالاپلو که با گوشت بره سرو میشود و برنج سفید که با مرغ سرو میگردد . باید بدانید که قسمتی که برنج سفید است با تزئینات مختلف بصورت متنوع روی میز شام چیده میشوند . برای مثال اگر 100 پرس برنج سفید داشته باشیم آن را به زرشک پلو با مرغ ، شیرین پلو با مرغ و مرصع پلو و در نهایت آلبالوپلو تقسیم میکنیم . این تقسیم بندی باعث رنگین تر شدن میز غذا میگردد .

در کنار این غذاها از جوجه کباب ، ته چین و یک نوع خورش هم استفاده میکنیم . این تنوع برای شروع کافیست و حالا اگر عروس و داماد علاقمند باشند میتوانند انواع خوراک یا کباب‌ها را به منوی پایه اضافه کنند .

به عنوان سالاد و دسر هم تنوع کافی در نظر گرفته خواهد شد . برای مثال چندین مدل سالاد مثل سالاد فصا ، سالاد سزار ، سالاد کلم ، سالاد ماکارونی و سالاد قفقازی ، سالاد رژیمی و ... جزو میز سالادها هستند . در کنار سالادها از انواع ماست و ترشیجات هم برای میهمانان چیدمان و سرو خواهد شد

سرویس در منوی تشریفات مجالس

منظور از سرویس تمامی جزئیات مورد نیاز است . برای مثال صندلی که خود به انواع مختلف تقسیم بندی میشود ، انواع صندلی استیل و مبله ، صندلی شیشه ای ، صندلی روستیک یا چوبی از انواع صندلی در منوهای تشریفات مجالس هستند . بخش دیگر سرویس چینی آلات و جزئیات هستند . یادتان باشد که تزئینات جزو سرویس محسوب نشده و بخش جداگانه به آن خواهیم پرداخت .

تزئینات در منوی تشریفات مجالس

تزئینات در برگزاری مراسم گستردگی بسیار زیادی دارد . از تزئینات مسیر ورود میهمانان و عروس و داماد گرفته تا جایگاه عروس و داماد ، گل آرایی ، شمع آرایی و دکوراسیون محیط مراسم همگی در مبحث تزئینات مراسم هستند که در مورد آنها در بخش وبلاگ تشریفات آریان توضیحات کامل داده شده است .

قیمت منوی تشریفات مجالس

بر اساس تنوع در جزئیات منو های تشریفات عروسی و مجالس ، قیمت آنها نیز متغیر هستند . به طور میانگین در نیمه اول سال 1401 شروع قیمت برای منوهای کامل از هر نفر 500 هزار تومان شروع میشود . هرچقدر میهمانان شما بیشتر باشند میانگین قیمت برای منو کاهش می‌یابد .کم کردن تنوع غغذا در منوی شام تشریفات عروسی تاثیر بسزایی در قیمت نهایی شما ندارد . یکی از گزینه هایی که ممکن است هزینه های شما را کاهش دهد گل آرایی مراسم است . البته در مبحث گل آرایی باید به موضوع مراسم توجه داشت . کم کردن میزان گل آرایی در مراسم هایی نظیر بله برون یا نامزدی به مراتب آسانتر از مراسمهایی نظیر عروسی است . پس لازم است در زمینه کاهش قیمت و هزینه های برگزاری عروسی یا جشن ، از تجربه مشاوران خود در تشریفات بزرگ آریان بهرمند شوید و با مشاوره آنها بهترین شرایط را بهترین قیمت تشریفات مجالس برای جشن خود انتخاب کنید .

انواع پذیرایی در منوی تشریفات مجالس

منظور از پذیرایی میز شام و غذای مراسم نیست . برای مثال عصرانه و پذیرایی فینگرفود و انواع خوراکیهای جذاب در این دسته بندی میباشند . فینگرفود در منوی تشریفات مجالس برای همه مراسم ها و همه شرایط مناسب نیست . ما در تشریفات بزرگ آریانپذیرایی فینگرفود را زمانی پیشنهاد میکنیم که چند شرط وجود داشته باشد . یکی از این شرایط طولانی شدن ورود میهمانان به مراسم تا زمان سرو شام است . در فصل تابستان وقتی میهمانان برای جشن عقد از حدود ساعت 6 عصر وارد مراسم میشوند و از طرفی چون غروی آفتاب نزدیک به ساعت 8:30 دقیقه است و معمولا در این شرایط میهمانان دیگر نیز که در جشن عقد حضور نداشته اند حوالی ساعت 8 وارد مراسم میشوند ، از نظر مدیریت جشن سرو شام در ساعات اولیه شب مثل 9:30 جایز نیست چون زمان زیادی از حضور میهمانان اصلی در مراسم نگذشته یا اینکه مراسم و میهمانان مشغول به رقصیدن و شادی کردن در طول مراسم هستند و سرو شام در این زمان کار جایزی نیست . از طرفی هم در فرهنگ عمومی جامعه بری میهماان بعد از سرو شام عروسی با تصور اینکه مراسم تمام شده از جشن خارج میشوند .

در این شرایط که در بالا گفته شد پذیرایی فینگرفود و عصرانه با تنوع مناسب و ظاهری زیبا ، کارایی مناسبی داشته و جای خالی غذا را تا زمان سرو شام پر میکند . یکی دیگر از کاربردهای پذیرایی عصرانه جنبه زیبایی و تشریفات آن است . تشریفات بزرگ آریان فینگرفود را در ظروف بسیار زیبا و خاص چیدمان و پذیرایی میکند از طرفی اگر منوی انتخابی شما برای عصرانه فینگرفود گرم باشد ، شاهد آن خواهید بود که انواع فیله های سوخاری و گریل ، میگوی سوخاری شده ، انواع اسپرینگ رول ها و خوراکی های جذاب دیگر بصورت گریل شده و یا سوخاری در محل مراسم بصورت تازه تهیه و بلافاصله با بهترین کیفیت و گرم به دست میهمانان میرسد . پس در نهایت لازم است برای انتخاب پذیرایی عصرانه یا فینگرفود از مشاوره با تشریفات بزرگ آریان بهرمند شوید .

از انواع دیگر پذیرایی در منوی تشریفات عروسی انواع آبمیوه های طبیعی و شربتهاست . بعد از ورود میهمانان در تشریفات آریان بلافاصله میهمانان با پذیرایی انواع آبمیوه های طبیعی فصل با بهترین کیفیت و تازگی روبرو میشوند . پذیرایی به موقع توسط مهمانداران متعهد و باتجربه در امر برگزاری مراسم بسیار حائز اهمیت است .

از انواع دیگر پذیرایی میتوان به میوه و انواع کوکتل‌های میوه اشاره کرد . ما در تشریفات بزرگ آریان برای انتخاب میوه ، بهترین نوع دستچین شده میوه های فصل را انتخاب میکنیم . و تنوع میوه در منوهای مختلف تشریفات بزرگ آریان از 4 نوع تا 7 نوع میوه فصل میباشد که قابل تغییر هستند .

برای ورود به گالری اصلی تشریفات بزرگ آریان اینجا کلیک کنید

 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس
 • تشریفات مجالس

طراحی و توسعه با heart توسط تیم تشریفات بزرگ آریان