تشریفات عروسی

تشریفات عروسی را صرفا و خاصا برای جشنهای عروسی استفاده میکنیم . تشریفات عروسی با تشریفات نامزدی و جشنهای دیگر مثل برگزاری و تشریفات جشن عقد متفاوت خواهد بود . تشریفات عروسی به مجموعه ای از خدمات و بخش های مختلف یک جشن گفته میشود که هریک به خودی خود دارای اهمیت بسیار زیاد در بحث برگزاری عروسی را دارند .

برای مثال سفره عقد یکی از قسمت های مهم در تشریفات عروسی بوده که از انتخاب یک سفره عقد زیبا تا طراحی و چیدمان آن و همچنین گل آرایی و تزئینات منحصر بفرد آن میتواند زیبایی و شکوه سفره عقد را بیافزاید . همچنین در کنار آن پذیرایی از میهمانان با شیرینی های مخصوص مراسم عقد ، آبمیوه های مخصوص تشریفات عروسی در زمان عقد و بعد از عقد و خوش آمدگویی میهمانان ، استفاده از موسیقی وی آی پی و زنده ، استفاده از موسیقی های سنتی در تشریفات عروسی مراسم عقد همگی میتوانند به برگزاری یک جشن باشکوه در قسمت به عنوان بخشی از یک تشریفات عروسی مهم و حائز اهمیت باشند

تشریفات عروسی در قسمت شام نیز از دیگر بخشهای مهم برای میهمانان علی الخصوص میهمانان بزرگتر مجلس است . از این جهت عنوان میکنیم این گروه از میهمانان ، چون معتقدیم برای هر گروهی از میهمانان ، بخشی از مراسم میتواند مهم باشد .

برای مثال تشریفات عروسی در بخش گل آرایی و تزئینات برای عده ای از میهمانان ، تشریفات عروسی در بخش موزیک و موسیقی برای عده ای دیگر . ولی معمولا از تمام این بخشها که بگذریم تشریفات عروسی در بخش شام عروسی از نظر کیفیت بسیار مهم است . به عقیده ی ما داشتن یک منوی شام با کیفیت از داشتن یک منوی شام متنوع با کیفیت متوسط مهمتر است. به همین منظور است که ما همواره در تلاشیم با بکارگیری بهترین سرآشپزهای بنام و همچنین استفاده از بهترین مواد اولیه ی موغوب ، اقدام به تهیه و طبخ انواع لذیذترین غذاهای ایرانی ، فرنگی و دریایی بکنیم تا سایر میهمان گرامی شما در بخش تشریفات مربوط به شام عروسی ، خاطره ای خوب از یک غذای با کیفیت و البته به میزان کافی و به وفور ؛ را همواره در ذهن خود داشته باشند و برای آنها شام عروسی شما مثال زدنی باشد .

تشریفات عروسی و تزئینات

وقتی صحبت از تشریفات عروسی میکنیم منظور استفاده از تزئینات و تشریفات بیشتر در عروسی است . تزئینات در بخشهای مختلف مراسم انجام میشود و اگر جزئیات آن را بررسی کنیم میبینیم که تشریفات در تزئینات جایگاه عروس ، پذیرایی های میان وعده و عصرانه ، تزئینات ورودی عروسی ، انتخاب محل عروسی ، موزیک مراسم ، فیلم برداری و عکسبرداری مجالس ، ظاهر مهمانداران و دیگر بخشهای مراسم ها ورود کرده و موجب چشمگیر تر شدن جشنهای عروسی و متعاقبا چشم و هم چشمی های بیشتر و بالا رفتن هزینه های جشنها شده است .

برای مثال وقتی صحبت از تشریفات عروسی میکنیم مهمانداران باید لباسهایی شیک و آراسته و مرتب به تن داشته باشند . همگی از رده سنی جوان باشند و مجهز به بیسیم برای ارتباط بین هم که همگی فقط در تشریفات برگزاری عروسی لازم و مورد نیاز هستند .

تشریفات عروسی در تزئینات ورودی جشنها باعث تزئیناتی شگرف و زیبا و بکارگیری گل های خاص و حجیم در تزئینات ورودی جشنها شده است . استفاده از گلدان های تزئینی و شمع آرایی های زیبا و خاص ، فانوسهای مراکشی و استیل ، درختچه های شکوفه و تزئینی در طول مسیر ، طاقهای گل طبیعی یا مصنوعی و همچنین لوسترهای تزئینی همگی بعد از ورودی تشریفات عروسی به جشنها و مراسم ها ظهور کرده اند .

اصولا پذیرایی میان وعده ها و فینگرفودها در دوران شکل گیری تشریفات عروسی به جشنها وارد شدند و آن قشر از جامعه که توانایی پرداخت هزینه های بیشتر را داشت تقاضای این موارد را نیز با خود با جشنهای عروسی وارد کرد . امروزه در عروسی ها شاهد پذیرایی میگو ، فیله های گوشت و مرغ ، صدف ها و دیگر غذاهای دریایی و دیگر میان وعده های گران قیمت در تشریفات عروسی هستیم . همچنین آبمیوه های طبیعی نیز بعد از ورود تشریفات عروسی به جشنها به آن ورود کرد و آبمیوه های سن ایچ جای خود را در بسیاری از جشنها به آبمیوه های طبیعی داده اند .

در سالهای گذشته شاهد آن بودیم که عروس و دامادها در انتخاب باغ عروسی خود سخت گیری زیادی نداشتند و البته دلیل اصلی آن عدم مقایسه با باغ های عروسی بهتر و زیباتر بود . ولی امروزه شاهد آن هستیم که تشریفات عروسی در گرانترین باغ های عروسی و باغ تالارها نمایان شده است .

همچنین در نحوه چیدمان میزهای مهمانان دیگر خبری از آن سادگی نیست و تشریفات عروسی چنان در این زمینه پیشرفت های شگرفی داشته که اگر بخواهیم مدلهای تزئینات میزهای مهمان ، گلدانهای تزئینی ، اکسسوری هایی که روی میزها چیده میشود ، دستمالهای تزئینی و دیگر گزینه ها را بررسی کنیم خواهیم دید که بیش از صدها مورد در این زمینه وجود دارند . تشریفات عروسی موجب توسعه وسیع لوازمات و اکسسوری های تزئینی برای میزهای مهمان شده است .

قیمت تشریفات عروسی

قیمت تشریفات عروسی به انتخابهای عروس و داماد بستگی دارد . ممکن است در جزئیات تشریفات مجالس عروسی یک سفره عقد چندین میلیون تومانی را انتخاب کنید یا اینکه در انتخاب سفره عقد سخت گیری زیادی نداشته باشید ولی حتما بخواهید تشریفات عروسی خوب و چشمگیری داشته باشید . در این حالت هم میتوانید انتخاب هایی عالی با قیمت های منطقی تر داشته باشید .

یا در مثالی دیگر ممکن است در انتخاب تشریفات عروسی برای تزئینات ورودی عروسی خود نخواهید هزینه های گزاف بکنید و به انتخاب های با قیمت مناسب و ارزان اکتفا کنید . حتی با طاق گل های مصنوعی ( که در تشریفات عروسی آریان از بهترین نوع آنها استفاده میشود ) ورودی خود را به زیبایی بیارایید یا اینکه در نقطه مقابل ده ها میلیون تومان صرف گل آرایی طبیعی مسیر ورود عروس و داماد و اکسسوری های آن کنید .

پس همانطور که مشاهده کردید قیمت تشریفات عروسی میتواند ارزان و مناسب یا حتی بسیار زیاد باشد . برای استعلام قیمت تشریفات عروسی و انواع چیدمانها و نمونه کارها میتوانید با تشریفات آریان تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان باتجربه برای برگزاری عروسی بهرمند شوید .

تشریفات عروسی در تهران

خدمات مجالس و تشریفات آریان با تمرکز فعالیت خود در تهران ، علاوه بر همکاری با تمامی باغ تالارهای داخل تهران و اطراف تهران ، آماده ارائه خدمات ویژه برای تشریفات عروسی در منزل یا خانه و سالن اجتماعات یا در باغ های شخصی مشتریان خود است . تشریفات عروسی آریان در تهران دارای 2 شعبه در غرب و شمال تهران است .

طراحی و توسعه با heart توسط تیم تشریفات بزرگ آریان