No module Published on Offcanvas position

تشریفات عروسی

قطعا شما هم برای برگزار کردن یک مهمانی یا مراسم عقد و عروسی به تشریفات عروسی نیاز دارید. با وجود تعداد زیادی دفاتر تشریفات عروسی در سطح تهران و سایر استان‌ها انتخاب بهترین‌شان بسیار سخت است. در ادامه معیارهایی را در خصوص انتخاب یک دفتر تشریفاتی مجهز را بیان کرده‌ایم.

تشریفات عروسی

تشریفات عروسی را صرفا و خاصا برای جشنهای عروسی استفاده میکنیم . تشریفات عروسی با تشریفات نامزدی و جشنهای دیگر مثل برگزاری و تشریفات جشن عقد متفاوت خواهد بود . تشریفات عروسی به مجموعه ای از خدمات و بخش های مختلف یک جشن گفته میشود که هریک به خودی خود دارای اهمیت بسیار زیاد در بحث برگزاری عروسی را دارند .

برای مثال سفره عقد یکی از قسمت های مهم در تشریفات عروسی بوده که از انتخاب یک سفره عقد زیبا تا طراحی و چیدمان آن و همچنین گل آرایی و تزئینات منحصر بفرد آن میتواند زیبایی و شکوه سفره عقد را بیافزاید . همچنین در کنار آن پذیرایی از میهمانان با شیرینی های مخصوص مراسم عقد ، آبمیوه های مخصوص تشریفات عروسی در زمان عقد و بعد از عقد و خوش آمدگویی میهمانان ، استفاده از موسیقی وی آی پی و زنده ، استفاده از موسیقی های سنتی در تشریفات عروسی مراسم عقد همگی میتوانند به برگزاری یک جشن باشکوه در قسمت به عنوان بخشی از یک تشریفات عروسی مهم و حائز اهمیت باشند

تشریفات عروسی در قسمت شام نیز از دیگر بخشهای مهم برای میهمانان علی الخصوص میهمانان بزرگتر مجلس است . از این جهت عنوان میکنیم این گروه از میهمانان ، چون معتقدیم برای هر گروهی از میهمانان ، بخشی از مراسم میتواند مهم باشد .

تشریفات عروسی

برای مثال تشریفات عروسی در بخش گل آرایی و تزئینات برای عده ای از میهمانان ، تشریفات عروسی در بخش موزیک و موسیقی برای عده ای دیگر . ولی معمولا از تمام این بخشها که بگذریم تشریفات عروسی در بخش شام عروسی از نظر کیفیت بسیار مهم است . به عقیده ی ما داشتن یک منوی شام با کیفیت از داشتن یک منوی شام متنوع با کیفیت متوسط مهمتر است. به همین منظور است که ما همواره در تلاشیم با بکارگیری بهترین سرآشپزهای بنام و همچنین استفاده از بهترین مواد اولیه ی موغوب ، اقدام به تهیه و طبخ انواع لذیذترین غذاهای ایرانی ، فرنگی و دریایی بکنیم تا سایر میهمان گرامی شما در بخش تشریفات مربوط به شام عروسی ، خاطره ای خوب از یک غذای با کیفیت و البته به میزان کافی و به وفور ؛ را همواره در ذهن خود داشته باشند و برای آنها شام عروسی شما مثال زدنی باشد .

مدیریت مجموعه

یک مجموعه برای پذیرایی و مهمانداری از تعداد زیادی مهمان، نیازمند داشتن مدیری بانظم و با درایت است تا تمامی برنامه‌ها طبق خواسته میزبان پیش رفته و نتیجه نهایی مطلوب واقع شود.

توانایی مدیریت و همچنین مهارت‌های او برای برنامه‌ریزی و آماده‌سازی و در نهایت ارائه خدمات مناسب مورد درخواست مشتری و نیز اجرای برنامه‌هایی از قبیل موسیقی زنده، آتش بازی و نحوه پذیرایی از مهمانان، نقش بسیار مهمی در برگزاری یک مراسم باشکوه و خاطره‌ساز خواهد داشت. مسئولیت پذیری و همینطور توانایی مدیریت در هماهنگی کلیه امور و نظارت بر انجام کارها باید به گونه‌ای بوده که تقسیم کار بین افراد به درستی و عادلانه، با توجه به مهارت‌ها و تخصص‌های فردی هر یک از پرسنل صورت بگیرد تا نتیجه رضایت بخشی را به ارمغان بیاورد.

در حالت کلی مدیریت باید یکسری ویژگی‌ها داشته که به شرح زیر خواهد بود :

 • توانایی در تقسیم درست و اصولی کار بین پرسنل
 • داشتن رفتار و برخوردی کاملا محترمانه با پرسنل مجموعه و ارباب رجوع
 • نظارت کامل روی تمیزی و نظافت سالن‌های برگزاری
 • پایبند بودن به کلیه تعهدات آورده شده در بندهای مختلف قرارداد
 • تلاش برای فراهم نمودن تمامی درخواست‌های مهمانان مجالس مختلف
 • پیگیری و رسیدگی درست و همچنین به موقع در کلیه امور مربوط به مجلس
 • توانایی و داشتن قابلیت در برگزاری انواع مراسم‌ها
 • داشتن فن بیان بسیار قوی در تعامل با ارباب رجوع

تشریفات عروسی آریان با داشتن بهترین تیم مدیریتی همواره در برگزاری انواع مجالس عروسی، نامزدی، تولد و... آماده خدمت‌رسانی به شما مشتریان عزیز خواهد بود.

تشریفات عروسی

پوشش و اخلاق حرفه‌ای مهمانداران

همواره یکی از نگرانی‌های اصلی اکثر میزبانان برای برگزاری عروسی، نوع برخورد، پذیرایی و همینطور پوشش مهمانداران است. با توجه به حضور دائمی مهمانداران در جشن عروسی، آن‌ها نقش ویترین معرفی میزبان به مهمانان را خواهند داشت. با این که آداب خاصی برای نحوه برخورد و پوشش مهمانداران تعیین نشده است، اما با این حال با گذشت زمان و برگزاری انواع مجالس، می‌توان ادعا کرد که چارچوبی برای نحوه پوشش و برخورد مهمانداران مشخص شده است. چند مورد از فاکتورهای اساسی در برگزاری مجالس مختلف عروسی عبارتند از :

 • نوع لباس فرم پرسنل
 • ظاهر آراسته و مناسب پرسنل
 • بوی خوش مهمانداران
 • داشتن تناسب اندام
 • حسن اخلاق کلیه تیم پذیرایی
 • قابلیت و داشتن توانایی مدیریت بحران
 • وقت شناسی پرسنل
 • توانایی انجام کارهایی تیمی
 • رعایت کامل ادب مهمانداران
تشریفات عروسی

وظیفه مهمانداران و پرسنل

 • خوشامدگویی و استقبال از مهمانان در لحظه ورود آنها به باغ تالار یا باغ عروسی
 • پذیرایی در ابتدا و حین مجلس از تمامی مهمانان حاضر در تالار
 • همراهی و راهنمایی نموندن مهمانان به سوی رختکن در ابتدای ورود آنها
 • هدایت کردن مهمانان برای سرو غذا در محل درنظر گرفته شده
 • مدیریت کردن نحوه سرو غذاها و پذیرایی از مهمانان
 • توجه کردن به تمیزی تمامی میزهای موجود در تالار
 • دارای روحیه مسئولیت پذیری و پاسخگویی درست به سوالات احتمالی مهمانان
 • عدم صحبت با دیگر همکاران در حضور مهمانان
 • بدرقه کردن مهمانان در انتهای مراسم تا درب خروجی تالار

تیم تشریفات عروسی آریان همواره از بهترین نیروی متخصص در امور پذیرایی، پرسنلی و سرمهمانداری استفاده می‌کند. پذیرایی درست و اصولی، داشتن برخوردی محترمانه با مهمانان و همچنین ظاهر شیک و آراسته‌ی پرسنل از عوامل مهمی است که در مجموعه تالارهای آریان به آن توجه بسیاری می‌شود تا در نهایت شبی خاطره انگیز برای شما میزبانان عزیز به ارمغان آورد.

تشریفات عروسی

انتخاب موزیک مناسب

انتخاب موزیک مناسب برای عروسی یکی از مهم‌ترین نکات است که تمامی عروس و دامادها به آن توجه ویژه‌ای دارند. عروس و داماد از دی جی، گروه موسیقی زنده، بند کامل که شامل نواختن چند ساز به طور همزمان است می‌توانند برای مراسم خود استفاده کنند. اما توصیه می‌شود این افراد لیست موزیک‌هایی که به آن‌ها علاقه دارند را جمع‌آوری کرده و در اختیار مدیریت تشریفات قرار دهند تا در نهایت شبی خاطره‌انگیز برای خود و اطرافیان خود رقم بزنند. تشریفات عروسی آریان با در اختیار داشتن بهترین و حرفه‌ای‌ترین گروه‌های موزیک، به شما در ساختن شبی فوق‌العاده و به یادماندنی کمک می‌کند.

 

گل‌آرایی یکی از مهم‌ترین بخش‌های عروسی است چرا که گل‌آرایی زیبا و حرفه‌ای در برگزاری یک مراسم خوب کمک بسزایی می‌کند. گل‌آرایی موجب زیباتر شدن فضای تالار عروسی و همچنین انتقال حس خوب به مهمانان خواهد شد، از این رو این آیتم از اهمیت بالایی برخوردار بوده و لازم است که یک فرد متخصص، متناسب با فصل و محیط اطراف تالار این کار را انجام دهد. تشریفات عروسی آریان با در اختیار داشتن کادری باتجربه و خوش سلیقه در امور تزئینات، آماده ارائه انواع خدمات به شما مشتریان عزیز خواهد بود.

تشریفات عروسی

اگر شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که قصد برگزاری یک مجلس بدون نقص و زیبا را دارید، بدون شک گل‌آرایی مراسم بخشی جدا ناپذیر از دیزاین و طراحی شما خواهد بود. این امکان وجود دارد که در برگزاری مهمانی‌های خصوصی، میز تولد و... شما از عهده تزیینات مجلس خود بر بیایید، اما برای گل‌آرایی عروسی و مجالس‌های بزرگ نظیر نامزدی و مجلس عقد، نیاز به تجربه و تخصص در این کار بوده و نباید توقع داشت تمامی کارها در یک روز انجام شود. از این رو توصیه می‌شود این کار را حتما به افراد متخصص و ماهر در این کار بسپارید.

تشریفات عروسی و تزئینات

وقتی صحبت از تشریفات عروسی میکنیم منظور استفاده از تزئینات و تشریفات بیشتر در عروسی است . تزئینات در بخشهای مختلف مراسم انجام میشود و اگر جزئیات آن را بررسی کنیم میبینیم که تشریفات در تزئینات جایگاه عروس ، پذیرایی های میان وعده و عصرانه ، تزئینات ورودی عروسی ، انتخاب محل عروسی ، موزیک مراسم ، فیلم برداری و عکسبرداری مجالس ، ظاهر مهمانداران و دیگر بخشهای مراسم ها ورود کرده و موجب چشمگیر تر شدن جشنهای عروسی و متعاقبا چشم و هم چشمی های بیشتر و بالا رفتن هزینه های جشنها شده است .

تشریفات عروسی

برای مثال وقتی صحبت از تشریفات عروسی میکنیم مهمانداران باید لباسهایی شیک و آراسته و مرتب به تن داشته باشند . همگی از رده سنی جوان باشند و مجهز به بیسیم برای ارتباط بین هم که همگی فقط در تشریفات برگزاری عروسی لازم و مورد نیاز هستند .

تشریفات عروسی در تزئینات ورودی جشنها باعث تزئیناتی شگرف و زیبا و بکارگیری گل های خاص و حجیم در تزئینات ورودی جشنها شده است . استفاده از گلدان های تزئینی و شمع آرایی های زیبا و خاص ، فانوسهای مراکشی و استیل ، درختچه های شکوفه و تزئینی در طول مسیر ، طاقهای گل طبیعی یا مصنوعی و همچنین لوسترهای تزئینی همگی بعد از ورودی تشریفات عروسی به جشنها و مراسم ها ظهور کرده اند .

تشریفات عروسی

اصولا پذیرایی میان وعده ها و فینگرفودها در دوران شکل گیری تشریفات عروسی به جشنها وارد شدند و آن قشر از جامعه که توانایی پرداخت هزینه های بیشتر را داشت تقاضای این موارد را نیز با خود با جشنهای عروسی وارد کرد . امروزه در عروسی ها شاهد پذیرایی میگو ، فیله های گوشت و مرغ ، صدف ها و دیگر غذاهای دریایی و دیگر میان وعده های گران قیمت در تشریفات عروسی هستیم . همچنین آبمیوه های طبیعی نیز بعد از ورود تشریفات عروسی به جشنها به آن ورود کرد و آبمیوه های سن ایچ جای خود را در بسیاری از جشنها به آبمیوه های طبیعی داده اند .

در سالهای گذشته شاهد آن بودیم که عروس و دامادها در انتخاب باغ عروسی خود سخت گیری زیادی نداشتند و البته دلیل اصلی آن عدم مقایسه با باغ های عروسی بهتر و زیباتر بود . ولی امروزه شاهد آن هستیم که تشریفات عروسی در گرانترین باغ های عروسی و باغ تالارها نمایان شده است .

همچنین در نحوه چیدمان میزهای مهمانان دیگر خبری از آن سادگی نیست و تشریفات عروسی چنان در این زمینه پیشرفت های شگرفی داشته که اگر بخواهیم مدلهای تزئینات میزهای مهمان ، گلدانهای تزئینی ، اکسسوری هایی که روی میزها چیده میشود ، دستمالهای تزئینی و دیگر گزینه ها را بررسی کنیم خواهیم دید که بیش از صدها مورد در این زمینه وجود دارند . تشریفات عروسی موجب توسعه وسیع لوازمات و اکسسوری های تزئینی برای میزهای مهمان شده است .

تشریفات عروسی

تشریفات عروسی ارزان

همواره تمامی دخترها و پسرها علاقه دارند تا برای شب عروسی خود بهترین‌ها را در اختیار داشته تا بتوانند شبی خاطره‌انگیز در آغاز زندگی مشترک خود خلق کنند. اما متاسفانه با شرایط اقتصادی نابسامانی که با آن درگیر هستیم، برگزاری مجالس عروسی شیک و مجلل هزینه‌بر خواهد بود. از مهم‌ترین موضوعاتی که به شما در انتخاب تالار عروسی ارزان و شیک کمک می‌کند به موارد زیر می‌توان اشاره نمود :

 • گنجایش و ظرفیت تالارهای عروسی
 • لوکیشن و محدوده قرارگیری سالن
 • رعایت نظافت و ارائه خدمات
 • کیفیت غذای مرغوب تشریفات
 • نورپردازی حرفه‌ای تالار
 • مجهز به پارکینگ خصوصی برای مهمانان
 •  

تشریفات عروسی آریان همواره به فکر شما عزیزان بوده و برای ارائه کلیه خدمات مجالس عروسی، نامزدی، تولد و... قیمت‌های ویژه و مناسبی را در نظر گرفته است.

تشریفات عروسی با قیمت مناسب

یکی از روش‌های کاهش هزینه‌های مربوط به مراسم عروسی، پیدا کردن یک تالار عروسی با قیمت مناسب است. زیرا هنگامی که شما کلیه خدمات مدنظر مراسم خود را از تشریفات با قیمت مناسب درخواست فرمایید، با محاسبه قیمت‌ها خود متوجه خواهید شد که چقدر در از هزینه‌های نهایی شما کاسته شده است، از این رو خانواده‌های زیادی از همان ابتدای کار به دنبال پیدا کردن تالار با قیمت مناسب هستند. اگر قصد انتخاب این گونه تشریفات را دارید لازم است به یک سری از نکات توجه بسیاری کنید.

تشریفات عروسی

قیمت تشریفات عروسی

قیمت تشریفات عروسی به انتخابهای عروس و داماد بستگی دارد . ممکن است در جزئیات تشریفات مجالس عروسی یک سفره عقد چندین میلیون تومانی را انتخاب کنید یا اینکه در انتخاب سفره عقد سخت گیری زیادی نداشته باشید ولی حتما بخواهید تشریفات عروسی خوب و چشمگیری داشته باشید . در این حالت هم میتوانید انتخاب هایی عالی با قیمت های منطقی تر داشته باشید .

یا در مثالی دیگر ممکن است در انتخاب تشریفات عروسی برای تزئینات ورودی عروسی خود نخواهید هزینه های گزاف بکنید و به انتخاب های با قیمت مناسب و ارزان اکتفا کنید . حتی با طاق گل های مصنوعی ( که در تشریفات عروسی آریان از بهترین نوع آنها استفاده میشود ) ورودی خود را به زیبایی بیارایید یا اینکه در نقطه مقابل ده ها میلیون تومان صرف گل آرایی طبیعی مسیر ورود عروس و داماد و اکسسوری های آن کنید .

پس همانطور که مشاهده کردید قیمت تشریفات عروسی میتواند ارزان و مناسب یا حتی بسیار زیاد باشد . برای استعلام قیمت تشریفات عروسی و انواع چیدمانها و نمونه کارها میتوانید با تشریفات آریان تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان باتجربه برای برگزاری عروسی بهرمند شوید .

کیفیت خدمات ارائه شده :

هنگامی که به تشریفات مجالس ارزان قیمت مراجعه می‌فرمایید باید پیش از هر چیزی از کیفیت خدماتی که به شما ارائه می‌دهند مطمئن شوید. گاهی مواقع امکان دارد پایین بودن مبالغ گفته شده به دلیل عدم کیفیت قابل قبول خدمات است. از این رو کیفیت و رضایت خود را نباید فدای هزینه پایین تشریفات کنید.

تشریفات عروسی

تست خدمات تشریفات

حقیقتی که در مورد تشریفات عروسی ارزان قیمت وجود دارد این است که نباید به تعریف و تمجید بیش از حد اطرافیان بسنده کرد، از این رو توصیه می‌شود پیش از عقد قرارداد مراسم خود حتما خدمات تشریفات را تست نمونه و از مدل ارائه خدمات و با کیفیت بودن آن اطمینان حاصل فرمایید. شما برای تست این خدمات می‌توانید در یکی از مجالس برگزار شده در سالن شرکت کرده و نکاتی که برایتان حائز اهمیت است را بررسی نمایید.

مقدار پایین بودن هزینه دمات ارائه شده

زمانی که حرف از تشریفات عروسی با قیمت مناسب به میان می‌آید، منظور ارزان بودن منطقی خدمات است نه این که آن قدر کلیه موارد ارائه شده ارزان بوده که افراد را دچار شک و دودلی کند. شایان ذکر است که همیشه پشت ارزان بودن بیش از حد هر خدماتی، دلیلی وجود دارد که نباید فریب آن را خورد. بنابراین هنگامی که به دنبال تالار عروسی با قیمت مناسب هستید به طور کاملا دقیق در مورد تمامی جوانب تحقیق و جستجو کنید و ببینید آیا این قیمت مناسب گفته شده منطقی است یا خیر؟

تشریفات عروسی آریان به عنوان معتبرترین تشریفات مجالس در شهر تهران آماده ارائه خدمات قیمت مناسب مختلفی در زمینه مجالس عقد، عروسی، نامزدی، تولد و... است.

پکیج تشریفات عروسی

عروسی دارای مراحل مختلفی است که به صورت مرحله به مرحله طی می‌شود تا در نهایت بتوان شبی خاطره‌انگیز برای تمامی افراد حاضر در مجلس رقم زد. بدون تردید همه افراد تصور شبی فوق‌العاده از مراسم عروسی خود دارند، از این رو کلیه عروس و دامادها تمامی مراحل برگزاری مراسم خود اعم از گل‌آرایی، موزیک، آرایشگاه و... به انتخاب یک تشریفات عروسی با تجربه می‌سپارند. خدماتی که جزء پکیج می‌شود به شرح زیر خواهد بود :

 • محل برگزاری مراسم
 • سفره عقد
 • نورپردازی و گل آرایی
 • عکاسی و فیلمبرداری
 • گروه موسیقی
 • معرفی مزون
 • معرفی آرایشگاه
 • دسته گل عروس
 • ماشین عروس
 • تزئین ماشین عروس
 • اجاره ماشین عروس
 • پذیرایی از مهمانان
 • تهیه غذا و کیترینگ
 • باغ عروسی

بهترین تشریفات عروسی تهران

تشریفات عروسی آریان با بیش از 16 سال تجربه در برگزاری انواع مجالس عروسی، تولد، نامزدی ، عقد و... ارائه کلیه خدمات خوب و با کیفیت، همچنین داشتن پرسنلی با تجربه در زمینه رسیدگی و پذیرایی از مهمانان، آماده خدمات‌رسانی به تمامی شما عزیزان خواهد بود. برای دریافت مشاوره و مشاهده حضوری باغ تالار عروسی می‌توانید با مشاورین تشریفات آریان تماس حاصل فرمایید.

تشریفات عروسی در تهران

خدمات مجالس و تشریفات آریان با تمرکز فعالیت خود در تهران ، علاوه بر همکاری با تمامی باغ تالارهای داخل تهران و اطراف تهران ، آماده ارائه خدمات ویژه برای تشریفات عروسی در منزل یا خانه و سالن اجتماعات یا در باغ های شخصی مشتریان خود است . تشریفات عروسی آریان در تهران دارای 2 شعبه در غرب و شمال تهران است .

زیبا قدیمی