عروسی

عروسی، سور مراسمی سنتی یا آیینی است که طی آن آغاز یک ازدواج و زندگی مشترک یک زوج جشن گرفته می‌شود. این مراسم در کشورها و فرهنگ‌ها، ادیان و مذاهب، گروه‌های قومی و حتی طبقات اجتماعی گوناگون، به اشکال مختلفی برگزار می‌گردد.[۳] در ایران عروسی‌ها اغلب با موسیقی سبک پاپ و موسیقی فولکلور مختص به هر منطقه و فرهنگ، برگزار می‌شود و کمتر عروسی در ایران از سبک‌های موزیک تخصصی برای جشن‌ها و عروسی‌ها مانند ترنس، هاوس، هارد ترنس، ریمیکس و… استفاده می‌شود.

منبع : ویکی پدیا

 

باغ عروسی

باغ عروسی باغیست که برای برگزاری مراسم مناسب است و تمامی امکانات مورد نیاز برای این موضوع را در زمان ساخت یا بازسازی آن در نظر گرفته اند . در مورد باغ عروسی ، وسعت آن اهمیت زیادی ندارد بلکه اگر حداقل نیازهای برگزاری مراسم را برای تعداد مشخص مهمانان فراهم کند قابلیت اجرای جشن را دارد .

 

اجاره باغ عروسی

اجاره باغ برای عروسی یکی از گامهای مهم در امر برگزاری عروسی میباشد . جهت اجاره باغ عروسی باید نکات مختلف و مهمی را در نظر بگیرید . یکی از آن موارد ظرفیت پذیرش مهمان در باغ محل برگزاری عروسی شماست . باید ظرفیت باغ عروسی با تعداد میهمانان شما همخوانی داشته باشد .

یکی دیگر از نکات مهم اجاره باغ عروسی تعادل بین قیمت و منوی انتخابی شما است . برای مثال انتخاب یک باغ عروسی سطح بالا و یک منوی تشریفات ارزان قیمت اصلا توصیه نمیشود . چون تعادل در این بین وجود ندارد زیبایی باغ عروسی و سالن مجلل در بین تزیینات مختصر بسیار کمتر دیده خواهد شد .

یکی دیگر از نکات مهم اجاره باغ عروسی در دسترس بودن و نزدیک بودن آن است . البته این روزها به لطف نرم افزارهای موبایلی ، دسترسی به دورترین نقاط هم آسان شده ولی جدای از دوری و نزدیکی مسیر مناسب و هموار بسیار مهم است . برخی از باغ های عروسی شرایط نامناسبی از نظر مسیر دسترسی دارند . این شرایط نامناسب در فصل پاییز و زمستان که با بارندگی همراه است آزار بیشتری برای میهمانان دارد .

زیبایی باغ عروسی از نظر سالن و فضای باز نیز بسیار مهم است . ما در تشریفات آریان همواره سعی میکنیم که بهترین باغ عروسی را از نظر ظرفیت ، سلیقه عروس و داماد و بودجه به مشتریان خود معرفی کنیم . وقتی باغ عروسی زیبایی را برای برگزاری مراسم خود انتخاب میکنید ، به دلیل جلوه های بصری زیبای باغ شامل مسیر ورود میهمانان ، فضای چیدمان و سبز برای تزیینات مراسم و ... زیبایی مراسم شما را دوچندان میکند .

 

قیمت باغ عروسی

قیمت باغ عروسی به عوامل مختلفی بستگی دارد . دسترسی مناسب ، سطح زیبایی و ظاهری باغ عروسی ، امکانات رفاهی موجود در آن و در نهایت میزان تزیینات موجود در باغ عروسی قیمت آن را تعیین میکنند . این نکته بسیار مهم را در نظر بگیرید که هرچقدر قیمت باغ عروسی بیشتر باشد دلیل بر زیبایی بیشتر آن نیست . و در بعضی موارد قیمت اعلامی برای اجاره باغ عروسی بیشتر از ارزش واقعی آن یا بیشتر از موارد مشابه نسبت به سایر باغ های عروسی دیگر است .

به طور کلی قیمت اجاره باغ عروسی در نیمه دوم سال کمتر از نیمه اول سال است . البته در سالهای اخیر به دلیل یکی شدن ماه رمضان و ماه های محرم و صفر با بهترین ماه های برکزاری عروسی ، در ماه های قبل و بعد از این ایام ترافیک کاذب برای تقاضای اجاره باغ عروسی بیشتر شده و برای مثال ماه مهر قیمتی برابر با تابستان را دارد .

در موضوع قیمت اجاره باغ عروسی بطور کلی لازم است بدانید که قیمت ها از حدود 5 میلیون تومان شروع شده و تا بیش از 100 میلیون تومان ادامه دارد .

نکته مهم در این بین این است که لزوما باغ گرانتر زیباتر از باغ ارزانتر نیست و ممکن است شما یک باغ عروسی با قیمت 10 میلیون تومان را بیشتر از یک باغ عروسی 15 میلیون تومانی بپسندید . پس برای تصمیم گیری به هیچ عنوان به دیدن عکس و فیلم تکیه نکنید و بصورت حضوری اقدام به بازدید از باغ عروسی پیشنهادی تشریفات آریان کنید .

از نکات مهم قیمت اجاره باغ عروسی که لازم است بدانید میزان تقاضا برای اجاره آن مجموعه است . این تقاضا شامل فصلهای مختلف برگزاری مراسم ، اعیاد و روزهای عادی ، وسط هفته یا انتهای هفته بودن تاریخ مورد شما ، میزان زیبایی با عروسی و نمای سالن آن یا عمارت ، نزدیکی به تهران و دسترسی مناسب و چند مورد دیگر است .

این را هم بدانید که اگر یک باغ عروسی برای تزئینات محیطی و عمارت خود هزینه های بسیار زیادی را پرداخت کرده باشد و از نظر زیبایی مجموعه ای چشمگیر را در اختیار شما بگذارد هزینه اجاره بیشتری را نیز در نظر خواهد گرفت .

 

لیست باغ های عروسی

باغ های عروسی از نظر تنوع عموما در اطراف و حومه تهران قرار دارند . در ادامه به طور مختصر مناطق مورد نظر را معرفی میکنیم و برای کسب اطلاعات بیشتر وارد لینک های مربوطه شوید یا با مشاورین ما تماس بگیرید .

باغ‌ عروسی در غرب تهران

در محدوده غرب تهران مناطق مشخصی هستند که برای اجاره باغ عروسی میتوانید در نظر داشته باشید. یکی از این مناطق گرمدره است. محدوده گرمدره در جاده مخصوص کرج واقع شده و از نظر دسترسی بسیار مناسب است .

برای مشاهده توضیحات اجاره باغ عروسی در گرمدره اینجا کلیک کنید

 

یکی دیگر از این مناطق محدوده شهریار و باغستان است . دسترسی به این محدوده از طریق آزادگان و بزرگراه فتح ( جاده قدیم کرج ) . البته این نکته را در نظر بگیرید که تنوع باغ عروسی در محدوده شهریار از گرمدره کمتر است .

برای مشاهده توضیحات اجاره باغ عروسی در شهریار اینجا کلیک کنید

 

یکی دیگر از مناطق برای اجاره باغ عروسی در غرب تهران محدوده بزرگراه آزادگان در محدوده فیروزبهرام و احمدآباد مستوفی است . دسترسی به این محدوده از طریق همت غرب و بزرگراه آزادگان است. البته این نکته را در نظر بگیرید که تنوع باغ عروسی در این محدوده نیز از شهریار و گرمدره کمتر است .

 

باغ‌ عروسی در شرق تهران

در محدوده شرق تهران مناطق مشخصی هستند که برای اجاره باغ عروسی میتوانید در نظر داشته باشید. این مناطق شامل جاجرود ، بومهن و رودهن ، پردیس و کرشت است. دسترسی به این مناطق از طریق شرق تهران و بزرگراه پردیس یا جاده قدیم جاجرود است .

برای مشاهده توضیحات اجاره باغ عروسی در جاجرود اینجا کلیک کنید

 

یکی دیگر از مناطق محدوده شرق تهران برای اجاره باغ عروسی محدوده لواسان است. این محله جرو محله های اصیل و با قدمت دیرینه است و معمولا باغ های عروسی در این محدوده به شکل ویلا هستند .

برای مشاهده توضیحات اجاره باغ عروسی در لواسان اینجا کلیک کنید

 

باغ عروسی در تهران

اگر در تهران به دنبال برگزاری مراسم و اجاره باغ عروسی هستید باید به چند نکته توجه کنید .

در تهران و در محدوده های شهری باید به دنبال سالن های اجتماعات یا روف گاردن در برج های مسکونی باشید . منظور از سالن اجتماعات سالن های برگزاری مراسم در زیر برج های مسکونی است . و منظور از روف گاردن بام برج های مسکونی که نظر ظاهر امکان برگزاری مراسم را دارند هستند .

یکی دیگر از انواع محل های برگزاری عروسی که باید در تهران در نظر داشته باشید انواع ویلاهای شهری در محدوده شمال تهران است . این ویلاها ظرفیت بالایی ندارند و برای تعداد میهمانان تا 100 نفر مناسب هستند . برای اطلاعات بیشتر وارد لینک زیر شده و توضیحات آن را مشاهده کنید .

پس در واقع اگر به دنبال برگزاری مراسم بصورت آزاد در باغ عروسی هستید در محدوده شهری تهران به دنبال آن نباشید . لازم به ذکر است که محدوده های شهران و چیتگر تعدادی باغ تالار عروسی وجود دارند که برای مراسم های مجزا مناسب هستند و شما میتوانید به آن ها مراجعه کنید .

 

 

باغ کوچک برای عروسی

برای تعداد میهمانان کم باغ های عروسی کوچک وجود دارند . البته این تصور را نکنید که این باغها برای تعداد میهمانان خیلی کم نیز وجود دارند . برای مثال وقتی صحبت از باغ کوچک برای عروسی میکنیم برای تعداد میهمانان 50 تا 100 نفر مناسب هستند . وقتی شما تعدادی پایین تر 50 نفر داشته باشید نیز الزاما باید از همین موارد استفاده کنید و جهت اجاره باغ کوچک برای عروسی لطفا با مشاورین ما تماس بگیرید .

 

برای مشاوره جهت اجاره باغ عروسی و اطلاعات بیشتر پیرامون آن لطفا با مشاورین تشریفات بزرک آریان تماس بگیرید :

تماس با ما

طراحی و توسعه با heart توسط تیم تشریفات بزرگ آریان