No module Published on Offcanvas position

باغ عروسی

اجاره باغ عروسی با بهترین قیمت

باغ عروسی

باغ عروسی باغیست که برای برگزاری مراسم مناسب است و تمامی امکانات مورد نیاز برای این موضوع را در زمان ساخت یا بازسازی آن در نظر گرفته اند . در مورد باغ عروسی ، وسعت آن اهمیت زیادی ندارد بلکه اگر حداقل نیازهای برگزاری مراسم را برای تعداد مشخص مهمانان فراهم کند قابلیت اجرای جشن را دارد .

باغ عروسی

یکی از مهم‌ترین رویدادهای زندگی هر زوجی، مراسم عروسی است. به همین دلیل محافظت از خاطرات آن و برگزاری بی‌عیب و نقص آن هیج جای تاملی ندارد. باغ عروسی یا باغ تالارهای بسیار زیادی در سراسر کشور وجود دارند که با بهترین کیفیت و امکانات بهترین مراسم را برایتان برگزار می‌کنند. شما در باغ عروسی یا باغ تالار علاوه بر عروسی می‌توانید مراسمات مهم دیگری مانند عقد، نامزدی، تولد، سمینار، میتینگ و همایش و گردهمایی‌های خود را توسط تشریفات مجالس یا تیم تشریفات خود برگزار کنید. اما بهترین باغ جهت برگزاری عروسی را باید چگونه انتخاب کرد؟ امکانات موجود در این باغ‌ها چیست؟

برای انتخاب یا اجاره باغ ویژه عروسی شما باید قبل از هر چیزی برخی موارد را بررسی کنید. دقت به این موارد موجب می‌شود تا بهترین انتخاب را داشته باشید. معمولا سردرگمی و عدم توجه به این معیارها موجب بستن یک قرارداد هیجانی می‌شود که شاید تا مدت‌ها فکر کردن به آن شب مهمانی شما را آزار دهد. به طور کلی باید برای اجاره به نکات زیر توجه کنید

نوع فضا

معمولا همه زوجین از نحوه برگزاری جشن عروسی خود، تصورات ذهنی دارند. هر چه رویداد به تصورات ما نزدیک‌تر باشد قطعا به ما احساس رضایت بیشتری می‌دهد. بنابراین فضای باغ تالار را باید به گونه‌ای انتخاب کنید که با تصورات ذهنی شما نزدیک‌تر باشد.

بودجه

بودجه‌ای که برای برگزاری عروسی در نظر گرفته‌اید چقدر است؟ این موضوع بسیار مهم است زیرا باید فضای انتخابی خود را مطابق با بودجه خودتان انتخاب کنید. بنابراین قبل از انتخاب و بررسی باغ عروسی ابتدا بودجه خود را با اجاره باغ مطابقت دهید.

باغ عروسی

فصل و روز برگزاری جشن

برای اینکه فضای مناسب‌تری برای برگزاری جشن خود انتخاب کنید و مهمانان آسایش بیشتری داشته باشند باید ابتدا به فصل برگزاری مراسم توجه کنید. اگر در فصل زمستان قصد برگزاری عروسی را دارید باید حتما از باغ تالارهای خدمات دریافت کنید که محیط رو بسته و گرمی نیز داشته باشند. زیرا در غیراینصورت ممکن است با مشکل مواجه شوید. این در حالیست که در فصول گرم سال مانند تابستان، برگزاری در محیط باز نیز امکان پذیر خواهد بود.

توجه به کیترینگ

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید به آن توجه کنید، نحوه پذیرایی از مهمانان توسط کترینگ مجموعه است. بسیاری از افراد کترینگ یا نحوه پذیرایی خود باغ تالار را قبول ندارند و قصد دارند از کترینگ حرفه‌ای‌تری خدمات دریافت کنند که به همین منظور باغ را بدون کترینگ رزرو خواهند کرد. بنابراین بدیهی است که باید به این موضوع توجه کنید و قبل از برگزاری عروسی به نتیجه نهایی برسید. به طور معمولا هزینه کترینگ روی باغ عروسی کمتر از هزینه کترینگ‌های تخصصی برای زوجین تمام خواهد شد.

توجه به محیط بیرونی

اگر فضای بیرونی باغ برایتان مهم و حائز اهمیت است باید برای برگزار کردن جشن عروسی خود به سراغ باغ تالارهایی بروید که محوطه بیرونی بسیار زیبایی دارند. معمولا باغ‌های عروسی خارج از شهر از فضای بیرونی بهتر و شیک‌تری برخوردار هستند.

باغ عروسی

البته فراموش نکنید که محوطه بیرونی سالن عروسی، نیازمند صرفه هزینه بیشتر برای چیدمان و گل‌آرایی نیز است. اگر قصد گل‌آرایی ندارید، فضای بیرون را فاکتور بگیرید زیرا محوطه بیرونی بدون گل‌آرایی و تزئین چندان جذاب نخواهد بود. بنابراین اگر انتخاب شما باغ عروسی است باید به فکر هزینه گل‌آرایی باغ نیز باشید.

رختکن را مشاهده کنید

یکی از بخش‌های مهم که باید قبل از برگزاری و انتخاب باغ به آن توجه کنید، رختکن باغ عروسی است. مهمانان باید فضایی برای تعویض لباس داشته باشند. سعی کنید حین انتخاب و بازدید از باغ به این مکان نیز سر بزنید. تجهیزات کامل در رختکن می‌تواند موجب آسایش و رفاه حال مهمانان شود. به عنوان مثال وجود رگال لباس، چوب لباسی و آینه قدی از تجهیزات مهم در سالن عروسی است.

میز و صندلی

مهمانان شما در زمان ورود به سالن ابتدا میز و صندلی‌ها را می‌بینند به همین منظور باید به تزئین میزها و صندلی‌ها در باغ دقت کنید. چرا که هر چه گل‌آرایی و تمیزی آنها زیباتر و بیشتر باشد، مهمانان شما احساس بهتری می‌گیرند. در واقع وجود یک صندلی کثیف و ساده می‌تواند تمامی زحمات شما را به باد بدهد و پول‌تان را بابت تزئین و گل‌آرایی دور بریزد. بنابراین موقع اجاره باغ جهت عروسی حتما به میز و صندلی‌ها، نحوه چیدمان و تزئین‌شان باید توجه کنید. در صورتی که باب میل شما نبود حتما با مدیریت باغ در این خصوص صحبت کنید.

باغ عروسی

پارکینگ

وجود پارکینگ برای رفاه حال مهمانان و امنیت ماشین‌های آنها لازمه یک باغ عروسی است. اگر باغ مورد نظر شما پارکینگ نداشته باشد، دغدغه تامین پارکینگ و امنیت خودرو برای مهمانان به یک مسئله جدی تبدیل می‌شود. حتما ظرفیت پارکینگ و امکانات موجود در آن را حین اجاره باغ بررسی کنید. فراموش نکنید که درباره پرداخت هزینه پارکینگ و همچنین شرایط استفاده از آن با مدیر باغ صحبت کنید. در این صورت مهمانان شما دچار دردسر نخواهند شد. در صورتی که باغ انتخابی شما خارج از شهر است، از وجود نگهبان جهت امنیت خودروها اطمینان حاصل کنید. توجه به این نکات موجب رفاه حال مهمانان شما می‌شود.

نحوه اجاره باغ عروسی

برای اجاره یک باغ تالار مناسب قبل از هر چیزی باید به بودجه خود توجه کنید. براساس این بودجه باغ مناسب خود را پیدا کنید و تمامی نکات طلایی بالا را در آن بررسی نمایید. در این حالت شما می‌توانید بهترین مراسم عروسی را برگزار کنید که شاید سالهای طولانی پس از ازدواج خاطرات شیرین آن همیشه در ذهنتان ماندگار بماند.

قیمت باغ عروسی

باغ تالارها و همچنین باغ عروسی براساس نوع خدماتی که ارائه می‌کنند قیمت متفاوتی دارند. معمولا قیمت مشخص شده براساس میزان تعداد مهمانان شما است. زیرا اکثر باغ عروسی‌ها بابت حضور هر مهمان ورودی دریافت می‌کنند. البته خدمات گل‌آرایی، دف‌زنی، غذا و... هزینه‌ای جدا دارد.

باغ عروسی

باغ عروسی با قیمت مناسب

برای اینکه بتوانید باغی با قیمت مناسب پیدا کنید باید از برخی امکانات و تجهیزات موجود صرف نظر کنید. به عنوان مثال می‌توانید جهت گل‌آرایی میزها به جای گل‌های طبیعی از گل‌های مصنوعی بهره بگیرید. واقعیت این است که باغ‌های عروسی با قیمت مناسب وجود دارند اما کیفیت ارائه خدمات آنها ممکن است کمی به نسبت سایر باغ تالارها متفاوت باشد.

در نهایت اجاره باغ عروسی به صرفه است یا رزرو تالار

یکی از سوالات رایجی که اکثر عروس و دامادها می‌پرسند دقیقا همین است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم هیچ پاسخ دقیقی وجود ندارد و براساس نیاز و انتظارات زوجین خوب و بد این دو مشخص می‌شود. اگر عروس‌ و دامادها صرفا قصد دارند یک مراسم کوچک بگیرند و شروع زندگی مشترک‌شان را اعلام کنند مسلما انتخاب یک تالار کوچک به صرفه‌تر خواهد بود. اما اگر عروس و دامادها به فکر یک عروسی لوکس هستند و مهمانان زیادی برای دعوت دارند، اجاره باغ عروسی گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

سوالات متداول

قیمت باغ عروسی از چقدر شروع میشه ؟

قیمت باغ عروسی با توجه به فصل ، ظرفیت ، زیبایی و محل آن تغییر میکند . ولی لازمه بدونیم برای بودجه های مختلف ، باغ عروسی با قیمت های مختلف رو میتونیم معرفی کنیم .

چطور میتونیم باغ های عروسی رو بازدید کنیم ؟

به علت تعداد زیاد باغ و عمارتهای عروسی ، سلیقه عروس عروس و داماد و بودجه مراسم ، حتما لازمه که قبل از هر اقدامی ، جلسه مشاوره در محل دفتر تشریفات آریان برگزار بشه و در مرحله بعد ، از لیست باغ های عروسی موارد گزینش شده برای بازدید برنامه ریزی کنیم .

امکان اجاره باغ عروسی بدون خدمات هم وجود داره ؟

خیر ! در تشریفات آریان اجاره باغ و عمارت فقط با تشریفات و سرویس برگزاری مراسم امکان پذیر هست .

لوکیشن باغ های عروسی کدوم محدوده هستن ؟

باغ عروسی و عمارت ها در محدوده حومه شرق تهران در محله های لواسان ، جاجرود ، بومهن و کرشت هستن و در محدوده حومه غرب تهران در محدوده انتخاب بزرگراه حکیم ، بزرگراه آزادگان ، گرمدره و محله باغستان در شهریار هستن . در منطقه کرج تا کردان هم تعدادی باغ عروسی برای اجاره هستن که از تهران کمی دورتر هستن .

ظرفیت باغ عروسی و عمارت چند نفر هست ؟

برای تعداد مهمانهای مختلف باغ عروسی برای اجاره وجود داره . برای مثال تعدادی از باغ های عروسی برای مراسم های تا 100 نفر مناسب هست و تعدادی دیگر هم برای مراسم های تا 200 هستن که به عروس و دامادهامون پیشنهاد میکنیم . برای تعداد مهمانهای بالاتر نظیر 400 نفر ، 500 نفر و حتی تا 1000 نفر هم تعدادی دیگر از باغ های عروسی رو پیشنهاد میکنیم .

صفحات پیشنهادی :

gharb
shargh
tehran

 

عروسی

عروسی، سور مراسمی سنتی یا آیینی است که طی آن آغاز یک ازدواج و زندگی مشترک یک زوج جشن گرفته می‌شود. این مراسم در کشورها و فرهنگ‌ها، ادیان و مذاهب، گروه‌های قومی و حتی طبقات اجتماعی گوناگون، به اشکال مختلفی برگزار می‌گردد. در ایران عروسی‌ها اغلب با موسیقی سبک پاپ و موسیقی فولکلور مختص به هر منطقه و فرهنگ، برگزار می‌شود و کمتر عروسی در ایران از سبک‌های موزیک تخصصی برای جشن‌ها و عروسی‌ها مانند ترنس، هاوس، هارد ترنس، ریمیکس و… استفاده می‌شود.

منبع : ویکی پدیا

 

 

اجاره باغ عروسی

اجاره باغ برای عروسی یکی از گامهای مهم در امر برگزاری عروسی میباشد . جهت اجاره باغ عروسی باید نکات مختلف و مهمی را در نظر بگیرید . یکی از آن موارد ظرفیت پذیرش مهمان در باغ محل برگزاری عروسی شماست . باید ظرفیت باغ عروسی با تعداد میهمانان شما همخوانی داشته باشد .

یکی دیگر از نکات مهم اجاره باغ عروسی تعادل بین قیمت و منوی انتخابی شما است . برای مثال انتخاب یک باغ عروسی سطح بالا و یک منوی تشریفات ارزان قیمت اصلا توصیه نمیشود . چون تعادل در این بین وجود ندارد زیبایی باغ عروسی و سالن مجلل در بین تزیینات مختصر بسیار کمتر دیده خواهد شد .

باغ عروسی

یکی دیگر از نکات مهم اجاره باغ عروسی در دسترس بودن و نزدیک بودن آن است . البته این روزها به لطف نرم افزارهای موبایلی ، دسترسی به دورترین نقاط هم آسان شده ولی جدای از دوری و نزدیکی مسیر مناسب و هموار بسیار مهم است . برخی از باغ های عروسی شرایط نامناسبی از نظر مسیر دسترسی دارند . این شرایط نامناسب در فصل پاییز و زمستان که با بارندگی همراه است آزار بیشتری برای میهمانان دارد .

زیبایی باغ عروسی از نظر سالن و فضای باز نیز بسیار مهم است . ما در تشریفات آریان همواره سعی میکنیم که بهترین باغ عروسی را از نظر ظرفیت ، سلیقه عروس و داماد و بودجه به مشتریان خود معرفی کنیم . وقتی باغ عروسی زیبایی را برای برگزاری مراسم خود انتخاب میکنید ، به دلیل جلوه های بصری زیبای باغ شامل مسیر ورود میهمانان ، فضای چیدمان و سبز برای تزیینات مراسم و ... زیبایی مراسم شما را دوچندان میکند .

 

قیمت باغ عروسی

قیمت باغ عروسی به عوامل مختلفی بستگی دارد . دسترسی مناسب ، سطح زیبایی و ظاهری باغ عروسی ، امکانات رفاهی موجود در آن و در نهایت میزان تزیینات موجود در باغ عروسی قیمت آن را تعیین میکنند . این نکته بسیار مهم را در نظر بگیرید که هرچقدر قیمت باغ عروسی بیشتر باشد دلیل بر زیبایی بیشتر آن نیست . و در بعضی موارد قیمت اعلامی برای اجاره باغ عروسی بیشتر از ارزش واقعی آن یا بیشتر از موارد مشابه نسبت به سایر باغ های عروسی دیگر است .

به طور کلی قیمت اجاره باغ عروسی در نیمه دوم سال کمتر از نیمه اول سال است . البته در سالهای اخیر به دلیل یکی شدن ماه رمضان و ماه های محرم و صفر با بهترین ماه های برکزاری عروسی ، در ماه های قبل و بعد از این ایام ترافیک کاذب برای تقاضای اجاره باغ عروسی بیشتر شده و برای مثال ماه مهر قیمتی برابر با تابستان را دارد .

در موضوع قیمت اجاره باغ عروسی بطور کلی لازم است بدانید که قیمت ها از حدود 5 میلیون تومان شروع شده و تا بیش از 100 میلیون تومان ادامه دارد .

نکته مهم در این بین این است که لزوما باغ گرانتر زیباتر از باغ ارزانتر نیست و ممکن است شما یک باغ عروسی با قیمت 10 میلیون تومان را بیشتر از یک باغ عروسی 15 میلیون تومانی بپسندید . پس برای تصمیم گیری به هیچ عنوان به دیدن عکس و فیلم تکیه نکنید و بصورت حضوری اقدام به بازدید از باغ عروسی پیشنهادی تشریفات آریان کنید .

از نکات مهم قیمت اجاره باغ عروسی که لازم است بدانید میزان تقاضا برای اجاره آن مجموعه است . این تقاضا شامل فصلهای مختلف برگزاری مراسم ، اعیاد و روزهای عادی ، وسط هفته یا انتهای هفته بودن تاریخ مورد شما ، میزان زیبایی با عروسی و نمای سالن آن یا عمارت ، نزدیکی به تهران و دسترسی مناسب و چند مورد دیگر است .

این را هم بدانید که اگر یک باغ عروسی برای تزئینات محیطی و عمارت خود هزینه های بسیار زیادی را پرداخت کرده باشد و از نظر زیبایی مجموعه ای چشمگیر را در اختیار شما بگذارد هزینه اجاره بیشتری را نیز در نظر خواهد گرفت .

 

لیست باغ های عروسی

باغ های عروسی از نظر تنوع عموما در اطراف و حومه تهران قرار دارند . در ادامه به طور مختصر مناطق مورد نظر را معرفی میکنیم و برای کسب اطلاعات بیشتر وارد لینک های مربوطه شوید یا با مشاورین ما تماس بگیرید .

 

باغ عروسی در تهران

اگر در تهران به دنبال برگزاری مراسم و اجاره باغ عروسی هستید باید به چند نکته توجه کنید .

در تهران و در محدوده های شهری باید به دنبال سالن های اجتماعات یا روف گاردن در برج های مسکونی باشید . منظور از سالن اجتماعات سالن های برگزاری مراسم در زیر برج های مسکونی است . و منظور از روف گاردن بام برج های مسکونی که نظر ظاهر امکان برگزاری مراسم را دارند هستند .

یکی دیگر از انواع محل های برگزاری عروسی که باید در تهران در نظر داشته باشید انواع ویلاهای شهری در محدوده شمال تهران است . این ویلاها ظرفیت بالایی ندارند و برای تعداد میهمانان تا 100 نفر مناسب هستند . برای اطلاعات بیشتر وارد لینک زیر شده و توضیحات آن را مشاهده کنید .

پس در واقع اگر به دنبال برگزاری مراسم بصورت آزاد در باغ عروسی هستید در محدوده شهری تهران به دنبال آن نباشید . لازم به ذکر است که محدوده های شهران و چیتگر تعدادی باغ تالار عروسی وجود دارند که برای مراسم های مجزا مناسب هستند و شما میتوانید به آن ها مراجعه کنید .

 

 

باغ کوچک برای عروسی

برای تعداد میهمانان کم باغ های عروسی کوچک وجود دارند . البته این تصور را نکنید که این باغها برای تعداد میهمانان خیلی کم نیز وجود دارند . برای مثال وقتی صحبت از باغ کوچک برای عروسی میکنیم برای تعداد میهمانان 50 تا 100 نفر مناسب هستند . وقتی شما تعدادی پایین تر 50 نفر داشته باشید نیز الزاما باید از همین موارد استفاده کنید و جهت اجاره باغ کوچک برای عروسی لطفا با مشاورین ما تماس بگیرید .

 

فرهنگ های مختلف عروسی در ایران

آداب عروسی در مازندران

جشن عروسی در ایران با توجه به قومیت های مختلف و آداب و رسوم های متفاوت در فرهنگ های مختلف با هم فرق دارد . برای مثال در فرهنگ مازندران جشن عروسی با مراسم "اره گیرون" یا همان بله برون شروع میشود و نزدیکان داماد به خانه عروس رفته و با اهدای یک انگشتر عروس و داماد را به اصطلاح نامزد میکنند . کمی قبل از عروسی یکی از زن های آشنا را به عنوان "خور گیر" یا "خبرگیر" انتخاب میکنند تا تمامی بستگان عروس و داماد را به عروسی دعوت کند . یک روز قبل از عروسی تمامی مواد لازم و مخارج عروسی را از طرف خانواده داماد به خانه عروس میبرند . میهمانان نیز هدایای خود را تحت عنوان "سوری" روی سینی های مسی گذاشته و با پارچه های رنگی تزئین کرده و به خانه داماد میبرند .

یک روز مانده به عروسی نیز جشن "حناونه شو" یا "حنابندان" برگزار میشود و عمده میهمانان این جشن افراد دم بخت فامیل هستند . صبح روز عروسی یا "عاروسی" عروس و داماد به همراه نزدیکانشان به حمام میروند و دلاک از آنها با شیرینی و شربت پذیرایی میکند . سپس در بعد از ظهر عروسی نزدیکان داماد به طرف خانه عروس حرکت میکنند و داماد نیز یک اسب را تزئین کرده تا عروس را بر روی آن بنشانند و خانواده عروس نیز با میوه ، شیرینی و شربت از آنها پذیرایی میکند . خانواده عروس تکه ای نان را به کمر عروس میبندند تا اولین فرزند آنها پسر شود .

در راه برگشت عروس روی اسب نشسته و بچه ای آینه به دست جلوی اسب حرکت میکند . در طول مسیر نیز نزدیکان داماد با شادی و پایکوبی و تیراندازی به شادی جشن میافزایند . وقتی هم به خانه میرسند قبل از ورود عروس به خانه پدر داماد هدیه ای مثل یک راس گاو ، سکه یا تکه ای زمین را به عروس هدیه میدهد . سپس داماد از اسب پیاده شده و میوه ای را مثل انار یا سیب به طرف عروس می اندازد . عروس باید آن را بگیرد و با هم بخورند . سپس میهمانان وارد خانه داماد میشوند و شام را آنجا میمانند .

تنها یک زن شب را پیش عروس و داماد میماند و صبح برای آنها صبحانه را آماده میکند . خانواده داماد نیز تکه پارچه ای یا هدیه ای را به عنوان خلعت به عروس هدیه میدهند . 3 روز بعد از عروسی نیز عروس و داماد به عنوان "زن مار سلام" یا "مادرزن سلام" به خانه عروس رفته و مادر عروس با دعوت از میهمانان و پذیرایی شام این مراسم را برگزار میکند . در انتها عروس نیز تکه هایی از پارچه را که با گلاب معطر کرده به اهل فامیل هدیه داده و آنها نیز مبلغی پول به عنوان رونما به عروس هدیه میدهند .

 

عروسی و انواع ازدواج در ایران باستان

در ایران باستان و در زمان زرتشتیان 5 نوع ازدواج و پیوند زناشویی مرسوم بوده است که در زیر به اختصار به آنها میپردازیم :

 

پادشاه زن :

وقتی دختران به سن بلوغ میرسیدند و با اجازه پدر و مادر خود با پسری ازدواج میکردند اصطلاحا " پادشاه زن " بودند و از تمامی حقوق و مزایای زناشویی برخوردار بودند .

 

چاکر زن :

چاکر زن به زنی اطلاق میشده است که از همسر اول خود جدا شده و به عنوان زنی مطلقه با مردی دیگر ازدواج میکند . چاکر زن از تمامی حقوق پادشاه زن برخوردار بوده است ولی بعد از مرگ وی ، تا سی روز هزینه های مراسم و کفن و دفن بر عهده همسر دوم و پس از آن برعهده همسر اولش بوده است . ایرانیان باستان بر این عقیده بوده اند که در عالم بعد از مرگ زن متعلق به همسر اول خود است .

 

ایوک زن :

این نوع ازدواج به حالتی گفته میشده است که مردی دختر یا دخترانی داشت ولی فرزند پسر نداشت و ازدواج تنها دختر یا کوچکترین دخترش تحت عنوان " ایوک " ثبت می‌شد و رسم بر این بود که اولین پسر تولد یافته از این ازدواج به فرزندی پدر دختر در می‌آمد و به جای نام پدرش نام پدر دختر را بعد از نامش می‌آوردند و این نوع ازدواج باعث شده که برخی افراد غیر مطلع برچسب ازدواج با محارم را به زرتشتیان بزنند و اظهار کنند که پدر با دختر خود ازدواج می‌کرده است که بعدها این عقیده کاملا مردود شد .

 

ستر زن :

وقتی که فرد بالغی بدون ازدواج ( ناکام ) در می‌گذشت، پدر و مادر یا خویشان این فرد موظف بودند به خرج خود و به یاد فرد درگذشته دختری را به ازدواج پسری در می‌آورند. شرط این نوع ازدواج آن بود که دختر و پسر متعهد می‌شدند که در آینده یکی از پسران خود را به فرزند خواندگی فرد درگذشته بدون زن و فرزند درآورند.

 

خودسر ( خود رای ) زن :

اگر دختری و پسری پس از رسیدن به سن بلوغ برخلاف میل والدین خود خواستار ازدواج با یکدیگر می‌شدند ، با وجود مخالفت والدین ازدواج آنها منع قانونی نداشت و زیر عنوان " خود رای زن " ثبت می‌گردید و در این بین دختر از ارث محروم می‌شد، مگر اینکه والدینش به خواست خود چیزی به او می‌دادند یا وصیت می‌نمودند که بدهند.

 

برای مشاوره جهت اجاره باغ عروسی و اطلاعات بیشتر پیرامون آن لطفا با مشاورین تشریفات بزرک آریان تماس بگیرید :

تماس با ما

user